Умови ліцензування психологів змінили - в НСЗУ роз’яснили, кого можуть залучати до роботи
Набули чинності зміни до ліцензійних умов провадження господарської діяльності з медичної практики, які стосуються надання реабілітаційної допомоги, які були ухвалені постановою Кабінету міністрів № 1034 від 5 вересня 2023 року.
Про це повідомляє Національна служба здоров'я, передає Укрінформ.
Зокрема, документ врегульовує діяльність спеціалістів, які надають психологічну допомогу.
"Згідно з постановою, до роботи можуть залучатися фахівці, які мають вищу освіту за спеціальностями “Психологія” та/або “Медична психологія”. У них повинно бути щонайменше рік стажу роботи в медзакладах та/або реабілітаційних центрах. Також ці фахівці мають відповідати єдиним кваліфікаційним вимогам, затвердженим МОЗ", - йдеться у повідомленні.
Крім цього, психолог зобов’язаний мати додаткову спеціалізацію (сертифікацію) за одним із методів психотерапії з доведеною ефективністю під час психотерапії розладів, які виникли внаслідок хвороби, травми, поранення або полону: депресія, гострий стрес, а також посттравматичний, тривожний чи адаптаційний розлад.
Також заклади, в яких здійснюють реабілітацію, зобов’язані:
- розпочати реабілітацію з обстеження пацієнта;
- затвердити індивідуальний реабілітаційний план із зазначенням реабілітаційного періоду та метою реабілітації;
- моніторити виконання плану і коригувати його в разі необхідності;
- забезпечити доступність реабілітаційної допомоги;
- забезпечити своєчасність залучення до реабілітації необхідних фахівців;
- застосувати методи доказовості в реабілітації.
Як наголошують в НСЗУ, також отримують можливість ліцензування фахівці з реабілітації, які не є медичними працівниками, але надають реабілітаційну допомогу. Йдеться про фізичних терапевтів, протезистів-ортезистів, ерготерапевтів, терапевтів мови та мовлення.
Також запроваджується ліцензування реабілітаційних закладів, які не є закладами охорони здоровʼя, тобто там не працюють медичні працівники.
Наявність ліцензії – обов'язкова умова для укладання договору з НСЗУ.
Як повідомлялося, в Програмі медичних гарантій передбачені три пакети з реабілітації: “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у стаціонарних умовах”, “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах” та “Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя”. Послуги з реабілітації в межах пакетів оплачує НСЗУ, тому вони є безоплатними для всіх українців, які потребують відновлення.
Фото: freepik