Вода в пляшках містить у 100 разів більше наночастинок пластику, ніж вважалося раніше

Дослідження

Група дослідників із Колумбійського та Ратґерського університетів у США виявили, що середній літр води у пляшці містить майже чверть мільйона шматочків мікропластику та крихітних невидимих нанопластиків.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Euronews.

Переглянувши п’ять зразків кожної з трьох поширених марок води у пляшках, дослідники виявили, що рівень наночастинок пластику коливається від 110 000 до 400 000 на літр - в середньому близько 240 000 на літр.

Нанопластик — це частинки розміром менше мікрона. Всього існує 25 400 мікронів, які також називають мікрометрами, тому що це мільйонна частина метра.

Людська волосина має ширину близько 83 мікрона.

Попередні дослідження розглядали трохи більший мікропластик розміром від видимих 5 міліметрів до одного мікрона.

Згідно з дослідженням, у воді у пляшках виявлено приблизно в 10-100 разів більше нанопластику, ніж мікропластику.

Зазначається, що більша частина пластику походить із самої пляшки та мембранного фільтра зворотного осмосу, який використовується для захисту від інших забруднень.

Водночас дослідники досі не можуть відповісти на головне питання: чи шкідливі нанопластики для людського здоров’я?

«Наразі це ще перевіряється. Ми не знаємо, чи це небезпечно і наскільки небезпечно», – сказала співавтор дослідження Фібі Степлтон, токсиколог з Ратґерського університету.

Читайте також: Для боротьби зі зміною клімату потрібна угода про скорочення виробництва пластику - генсек ООН

Як повідомляв Укрінформ, група японських компаній займається розробкою пластикових перших у світі пляшок для напоїв, які виготовляються з матеріалів на нафтовій основі.