В Україні куріння у середньому забирає 130 тисяч життів щороку - МОЗ
В Україні тютюнопаління щороку забирає у середньому 130 тисяч життів громадян.
Про це поінформувала пресслужба Міністерства охорони здоров'я, передає Укрінформ.
"В Україні куріння забирає в середньому 130 000 життів на рік. Тютюнокуріння підвищує ризик інсульту, стенокардії та інфаркту міокарда і приблизно в 5 разів — раптової смерті", - зазначається у повідомленні.
У МОЗ зауважили, що сигаретна упаковка — важливий канал комунікації зі споживачами тютюну. Зокрема, через привабливий дизайн виробники намагаються залучити до лав курців нових споживачів, у тому числі молодь та підлітків, які найбільше піддаються подібним маркетинговим маніпуляціям.
"Водночас тютюнова упаковка є важливим джерелом інформування й про наслідки куріння: 93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% курців задумувались через них про припинення куріння", - йдеться у повідомленні.
За словами в. о. керівника відділу профілактики неінфекційних захворювань Центру громадського здоров’я Наталі Гриб, 27% населення України старше 18 років — теперішні курці.
Вона розповіла, що медичні попередження на упаковках мотивують кинути палити і зменшують привабливість тютюну для людей без сформованої залежності, особливо серед молоді.
Гриб зазначила, що QR-код, який веде на сервіс "Я кидаю курити", збільшить ефективність медичних попереджень і підвищить успішність спроб кинути палити.
В. о. керівника відділу профілактики неінфекційних захворювань ЦГЗ поінформувала, що людина, яка за день викурює пачку сигарет, побачить попередження про шкоду куріння кожного разу, коли бере пачку, — це щонайменше 20 разів на день і 7000 разів на рік.
"Реалістичні зображення справжніх хвороб, спричинених курінням, допоможуть усвідомити проблему, прийняти рішення кинути курити, а наявність сервісу, куди можна звернутися по допомогу, додасть мотивації для дій", — сказала вона.
Як повідомлялося, ВООЗ закликає терміново скоротити споживання електронних сигарет.