В Японії вивели перших свиней для трансплантації людських органів

Компанія PorMedTec Co. заявила, що вперше в Японії успішно вивела трьох генетично модифікованих свиней для використання в трансплантації органів і клітин людини, на тлі боротьби з нестачею донорів в країні.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Kyodo News.

У компанії, що була створена на основі досліджень Університету Мейдзі (Японія), наголосили, що безпека такої міжвидової трансплантації на даний момент буде досліджена шляхом подальших випробувань на тваринах.

Команда, до складу якої також входять члени американської біотехнологічної компанії eGenesis, вивела свиней, використовуючи клітини, надані американською компанією у вересні.

Фото: Kyodo News

Ці клітини мали 10 різних генів, щоб протистояти відторгненню організмом людини.

Запліднені яйцеклітини, вироблені в жовтні за допомогою технології клонування соматичних клітин для створення генетично ідентичних особин, були пересаджені в матку сурогатної матері свині.

Троє поросят народилися за допомогою кесаревого розтину.

Як тільки буде підтверджено, що вони ростуть, свині будуть передані в наукові інститути в Японії для використання в дослідженнях з пересадки органів іншим тваринам, наприклад мавпам.

Читайте також: Китайські вчені розробили зонд для моніторингу рівня кисню в мозку

Зараз в Японії близько 16 000 людей зареєстровано в списку очікування на донорство органів, проте, згідно з даними Японської мережі трансплантації органів, їх отримують лише близько 3% людей зі списку щороку.

Як попідмовляв Укрінформ, у США вдруге за 1,5 року померла людина після пересадки серця генетично модифікованої свині.