МОЗ дозволило первинне щеплення двовалентною вакциною проти COVID-штаму «Омікрон»
Міністерство охорони здоровʼя оновило рекомендації щодо проведення первинного щеплення двовалентною омікрон-специфічною вакциною проти COVID-19.
Про це повідомляється на сайті Міністерства охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
«Вакцина містить мРНК двох варіантів - «оригінального» та «Омікрон». Це є оновлена версія вакцини Comirnaty від американської компанії Pfizer, адаптована спеціально для захисту проти штаму Омікрон коронавірусу SARS-CoV-2. Раніше ця вакцина була схвалена лише для проведення бустерних щеплень. Тепер українці, які не мають щеплень проти COVID-19, не завершили первинну вакцинацію, чи пацієнти, яким лікар рекомендує додаткове «бустерне щеплення», зможуть отримати щеплення омікрон-специфічною вакциною», - йдеться у повідомленні.
Зокрема, щодо щеплення омікрон-специфічною вакциною діють такі рекомендації:
- Діти віком 12-17 років можуть бути щеплені двовалентною омікрон-специфічною вакциною (на мРНК платформі, що містить BA.4/5), як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози.
- Дітям старше 12 років та дорослим, яким розпочато первинну вакцинацію з використанням моновалентної оригінальної вакцини, можна завершити курс омікрон-специфічною вакциною (двовалентною на мРНК платформі, що містить BA.4/5).
- Дорослі віком від 18 років можуть бути щеплені двовалентною омікрон-специфічною вакциною на мРНК платформі, що містить BA.4/5, як для первинної вакцинації, так і для бустерної дози.
Наразі, як зазначають у МОЗ, всі області забезпечені вакциною проти COVID-19. Медики використовують вакцини Comirnaty (виробник Pfizer). Також доступна вакцина проти COVID-19 для дітей з 5-річного віку (виробник Pfizer - вакцина Comirnaty для дітей) та омікрон-специфічна вакцина (виробник Pfizer), яка раніше використовувалась для бустерних щеплень.
Щеплення проти COVID-19 у 2024 році залишаються безоплатними для всіх українців. Вакцинуватися можна через запис у свого сімейного лікаря або в пункті щеплень у медзакладах. Після початку повномасштабної війни робота центрів масової вакцинації, які працювали в ТРЦ та інших пристосованих приміщеннях для масових щеплень, з безпекових міркувань була зупинена. Мережа пунктів щеплень, які працюють в амбулаторіях, лікарнях, ЦПМСД - чинна. Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна знайти за посиланням або зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.
Як повідомлялося, на початок березня 2024 року в Україні зафіксовано понад 5,5 млн випадків захворювання на коронавірус. Від початку вакцинальної кампанії проти COVID-19, станом на 29.02.2024, проведено 35 830 644 щеплення.
Фото: ЮНІСЕФ, ілюстративне