На Київщині у співпраці з фондом Хансена побудують сучасний реабілітаційний госпіталь

Фото

Київська обласна військова адміністрація і фонд американського благодійника Делла Лоя Хансена розпочали спільну роботу з розробки концепції створення в Київській області сучасного реабілітаційного госпіталю для військовослужбовців і цивільних осіб.

Як передає Укрінформ, про це голова КОВА Руслан Кравченко домовився з Хансеном під час зустрічі у Солт-Лейк-Сіті (штат Юта), повідомляє пресслужба КОВА.

«З наступного тижня розпочнемо детальний аналіз всієї документації. До роботи залучаємо міжнародну коаліцію архітекторів та інженерів медичних будівель. Заклад стане стандартом для майбутніх реабілітаційних центрів як в Україні, так і в інших країнах світу, які постраждали від війни. Цей сучасний центр задовольнить як фізичні, так і психологічні потреби», – зауважив очільник КОВА.

За його словами, проєкт потребує чималих інвестицій, тому для його реалізації необхідне залучення кола благодійників, урядових, неурядових організацій під керівництвом фонду «Місія Хансена в Україні».

Також Кравченко повідомив, що ще одним проєктом, який планується реалізувати на Київщині, є повернення до якісного навчання 10 тисяч школярів.

Так, благодійний фонд «Місія Хансена в Україні» разом із зовнішніми фінансовими партнерами та у тісній співпраці з КОВА планує відбудувати 10 шкіл, які були зруйновані внаслідок повномасштабного російського вторгнення.

«Планується облаштувати укриття в закладах освіти. Також розглядатиметься можливість завершення будівництва освітніх закладів, розпочатого ще до повномасштабного вторгнення», – зауважив Кравченко.

Зазначається, що одну зі шкіл побудують в селі Тарасівка в «Містечку Хансена» до 1 вересня 2025 року. Це сучасний заклад площею майже 6,5 тис. кв. м, розрахований на 700 дітей, у ньому облаштують 24 класи, бібліотеку, спортзал, укриття, два спортивні корти, конференц-зал.

Крім того, голова КОВА повідомив, що під час зустрічі обговорили також розширення існуючої благодійної програми відбудови «Фенікс».

«Першочергово планується відбудувати 30 будинків в Андріївці та 30 будинків у Мощуні. На кожний отриманий сертифікат єВідновлення фонд надає додатково до 30 000$ на відбудову будинків. Також планується розширити програму на квартири, зокрема 77 малозабезпечених родин, які мають сертифікати на придбання нових осель за програмою єВідновлення, отримають дофінансування від Фонду на купівлю сучасних квартир з ремонтом на Софіївській Борщагівці», – додав Кравченко.

Читайте також: На Київщині 80 родин переселенців отримали оселі в «Містечку Хансена»

Крім того, разом із представниками фонду голова КОВА відвідав компанію Biomerics, яка є одним із лідерів виробництва медичного обладнання, зокрема, для хірургічних операцій. Компанія, щоб підтримати Україну, в травні цього року відправить до медзакладів Київщини контейнер із таким обладнанням, що налічуватиме приблизно мільйон одиниць.

«Допомогу українцям американський благодійник розпочинав з адресної допомоги. Сьогодні реалізовує в Україні колосальні комплексні програми», – зауважив Кравченко.

На Київщині благодійний фонд «Місія Хансена в Україні» реалізує три соціальних проєкти, це житло для внутрішньо переміщених осіб, загальною потужністю 894 квартири.

Зокрема, в селі Тарасівка збудоване «Містечко Хансена». Вже здані дві черги житла, ще дві завершать до кінця липня та до кінця жовтня цього року.

Крім того, в селі Софіївська Борщагівка викуплені 259 квартир, у селі Колонщина побудоване «Чудо Містечко» – комплекс індивідуальних житлових будинків для ВПО похилого віку. Перша черга вже заселена, розпочинається будівництво другої черги для 110 родин.

«Те, що робить Делл Лой Хансен для України – приклад людяності для всього світу. Це приклад, коли одна людина повертає до життя тисячі інших. І дає надію на майбутнє», - підкреслив Кравченко.

Також голова КОВА запросив Хансена на Міжнародний саміт міст та регіонів, який відбудеться невдовзі в Києві.

У рамках візиту до штату Юта Кравченко зустрівся з мером міста Солт Лейк Сіті Джені Вільсон, представниками бізнесу, а також запросив підприємців штату відкривати представництва їхніх компаній на Київщині.

Читайте також: На Київщині зареєстровані майже 328 тисяч переселенців

Як повідомляв Укрінформ, голова КОВА Кравченко і губернатор штату Вашингтон Джей Інслі підписали меморандум про співпрацю між регіонами.