У київському центрі «Лісова поляна» навчатимуть фахівців реабілітаційних команд
У реабілітаційному центрі «Лісова поляна» у Києві створять сьомий «Центр досконалості», де фахівці мультидисциплінарних реабілітаційних команд зможуть пройти навчання.
Відповідний меморандум у четвер підписали міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко та очільниця ДЗ «Центр психічного здоровʼя та реабілітації "Лісова поляна"» Ксенія Возніцина, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми створюємо вже сьомий "Центр досконалості", шість було створено на початку року. Ми хочемо вибудувати в Україні найкращу систему реабілітації в Європі. За основу був взятий досвід Ізраїлю. У нас був акцент у першу чергу на фізичну реабілітацію із компонентом, який працює із ментальним здоровʼям. Сьогодні ми підписали сьомий меморандум і визначили черговий "Центр досконалості", який буде працювати вже з акцентом на ментальне здоровʼя. Для нас "Лісова поляна" - це передовий флагман із впровадження передових підходів по психологічній реабілітації і для лікування певних проблем з ментальним здоровʼям», – розповів під час підписання меморандуму Ляшко.
Він додав, що центр реабілітації «Лісова поляна» буде розширений: на початку березня МОЗ затвердив наказ про передачу «Лісовій поляні» санаторію ім. Чкалова в Одесі. Наразі, за його словами, розробляється проєктна документація, щоб зробити простір у санаторії безбарʼєрним та зручним як для пацієнтів, так і для працівників. Також поступово проводитиметься ремонт та створення безбарʼєрного простору в приміщеннях самого центру «Лісова поляна», розташованих у Києві.
Як додав міністр, зараз реабілітаційні відділення, які переважно фокусуються на фізичній реабілітації, працюють на базі кластерних і надкластерних лікарень, загалом для системи реабілітації необхідно створити 5 700 ліжок.
Як зазначила під час підписання меморандуму очільниця ДЗ «Лісова поляна» Ксенія Возніцина, центр надає допомогу військовим, починаючи з 2014 року, і обʼєднує під своїм дахом як фахівців різних напрямків, фізичних терапевтів, так і психіатрів, психотерапевтів, психологів. За словами Возніциної, спеціалізацією центру є лікування наслідків легких черепно-мозкових травм, які ще називають контузією.
«Ми займаємося в цілому ментальним здоровʼям, і три великі складові нашої роботи – психічний розлад, який виникає внаслідок травми, наслідки легкої черепно-мозкової травми і робота з людьми, які пережили полон і тортури. Коли ми відкривали центр, нашою метою було не просто лікувати людей і давати правильні підходи в лікуванні та реабілітації, а й навчати велику кількість колег», - розповіла Возніцина.
Як повідомлялося, у січні цього року Міністерство охорони здоров’я підписало меморандуми з шістьма медзакладами, в яких функціонують реабілітаційні відділення, що демонструють кращі результати та застосовують найкращі практики. Вони стали «Центрами досконалості» з впровадження нових доказових методів надання реабілітаційної допомоги, тут здійснюється підготовка фахівців мультидисциплінарних реабілітаційних команд з усієї країни.