У лікарні св. Пантелеймона у Львові вперше провели трансплантацію кісткового мозку
В лікарні св. Пантелеймона у Львові вперше провели трансплантацію кісткового мозку. Пацієнтом став мешканець Тернопільщини з множинною мієломою.
Про це у Фейсбуці повідомило Перше медичне об’єднання Львова, передає Укрінформ.
«Перша трансплантація кісткового мозку (ТКМ) у лікарні святого Пантелеймона Першого медоб’єднання Львова минула успішно. Наразі пацієнт в ремісії», - йдеться у повідомленні.
Зазначається, що першим пацієнтом з пересадки стовбурових клітин став 57-річний Олег Рогожинський з Тернополя. Торік чоловік почав відчувати біль у кістках, легку слабкість та помітно схуд. Рівень гемоглобіну був низьким. Пункція кісткового мозку тоді показала надважку онкологічну недугу - множинну мієлому.
Множинна мієлома - це злоякісне захворювання кровотворної системи, за якого в кістковому мозку утворюється надлишкова кількість плазмоцитів, патологічний білок руйнує кістки в організмі людини.
Лікування складається з кількох етапів - хіміотерапії, аби досягнути ремісії хвороби, потім - ТКМ.
Курси хімії Рогожинський пройшов у Тернополі. На трансплантацію кісткового мозку приїхав до Львова, адже тут запрацювало відділення трансплантації кісткового мозку.
«Ми виконали пацієнту аутологічну трансплантацію кісткового мозку. Тобто пересадили йому власні клітини - не донорські. Спершу ми забрали його власні клітини кісткового мозку, далі дали високодозову хіміотерапію та влили ці клітини назад. Мета аутологічої трансплантації при мієломі - утримання якомога тривалішої ремісії», - розповіла заввідділення гематології Соломія Глуховська.
Три тижні після трансплантації пацієнт провів в спеціальному боксі - ізольованій стерильній палаті.
«Через ослаблений імунітет будь-який вірус в буквальному сенсі міг його вбити. І це один із найважчих етапів лікування - вберегти пацієнта від інфекцій у перші тижні після трансплантації. У нашому відділенні є всі необхідні безпечні умови, аби це зробити», - пояснила керівниця анестезіологічної служби Наталія Матолінець.
Уже на 21-й день пан Олег поїхав додому - до своїх дітей та онуків.
Як повідомляв Укрінформ, львівські кардіохірурги пересадили серце 42-річному чоловіку, якого від летального випадку могла врятувати лише термінова трансплантація.