На Вінниччині послугою з соціальної адаптації вже скористалися 54 родини ветеранів – Наталя Заболотна
На Вінниччині продовжують надавати послуги з соціальної адаптації ветеранів, ветеранок та членів їх родин, нею вже скористалися 54 родини ветеранів, 1 грудня стартує черговий заїзд.
Про це в інтерв’ю Укрінформу повідомила перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна.
«Соціальна адаптація ветеранів є складовою «Політики героїв», що є частиною Плану внутрішньої стійкості України, представленого Президентом Володимиром Зеленським. Це найвідповідальніший пункт плану, адже стосується людей, які ризикували всім заради нашої свободи», - повідомила Заболотна.
За її словами, це одна з найкращих практик у ветеранській політиці.
«З початку цього року послуга з соціальної адаптації успішно реалізовується на Вінниччині. Усього за цей період вдалося охопити 54 родини ветеранів, а загалом це 133 особи», - зауважила посадовиця.
Вона зазначила, що послуга соціальної адаптації складається з двох етапів. На першому етапі ветеран, його дружина, діти, приїжджають на сім днів в один із санаторіїв Вінницької області. Там з ними працює спеціально підготовлена команда фахівців, соціальних працівників та психологів, які пройшли спеціальне навчання та мають досвід роботи з військовими.
У ході отримання послуги захисники спільно із членами родини адаптуються до цивільного життя, налагоджують стосунки зі своїми рідними, вчаться боротися з власними страхами й переживати ті емоції, які вони мають після звільнення зі служби, а також жити з досвідом, набутим під час війни.
"Вже з 1 грудня стартує черговий заїзд. Ще 12 сімей ветеранів з Вінниччини пройдуть послугу з соціальної адаптації. На другому етапі родину в громаді «підхоплюють» соціальні працівники і продовжують процес адаптації, дотримуючись «дорожньої карти», яку склали фахівці під час першого етапу. Фахівці в громаді продовжують працювати над усіма потребами та проблемами родини ветерана. Це і реабілітація, і оформлення різних документів, допомога з працевлаштуванням, і так далі. Ветерани та члени їх родин мають відчувати підтримку держави як на обласному рівні, так і на місцевому рівні, безпосередньо у громадах, в яких проживають». – підкреслила Наталя Заболотна.
«В цьому контексті говоримо про Інститут помічника ветерана, які за методом «рівний рівному» допомагають ветеранам повертатись від військового до цивільного життя. Сюди входить і питання відшкодування за навчання. Завдяки цій унікальній програмі навчатись і отримувати професії можуть не тільки ветерани, а й їх дружини та діти. Ну і послуга соціальної адаптації, якою скористались не один десяток родин військових і ми продовжуємо роботу в даному напрямку, аби охопити якомога більше ветеранів», - зазначила Наталя Заболотна.