Нуланд сказала, чого США хочуть від України
Україна має подолати передусім корупцію, занепад банківської системи, стабілізувати економіку та реформувати судову владу.
На цьому наголосила в четвер під час слухань у Комітеті міжнародних відносин американського Сенату помічник держсекретаря США Вікторія Нуланд, передає власний кореспондент Укрінформу.
"Кращою протиотрутою від російської агресії та її згубного впливу є успіх України як демократичної, процвітаючої європейської держави. Український уряд має й надалі реалізувати обіцянки, дані народу, та зберігати довіру міжнародного співтовариства", - зауважила Нуланд.
За її словами, передусім потрібно докласти неабияких зусиль для "очищення від повальної корупції уряду й суспільства на всіх рівнях, стабілізації економіки, розірвати зв'язок корумпованих державних підприємств і олігархів, а також реформувати систему правосуддя".
Нуланд уточнила, що основні кроки на цьому шляху включають, зокрема, реформу системи закупівель та управління доходами в газовому секторі; оновлення ГПУ за прикладом нової поліції в Україні; створення офісу генерального інспектора в межах Генпрокуратури; призначення українським урядом у короткий термін антикорупційного прокурора.
Крім того, представник США наголосила на важливості поліпшення інвестиційного клімату в Україні шляхом ліквідації дублюючих функцій, прозорої приватизації близько 1,8 тис. держпідприємств і рекапіталізації й відновлення банківської системи України.
"Практика прозорого врядування та ведення бізнесу, які унеможливлюють корупцію, є основою для залучення іноземних інвестицій та розвитку можливостей", - підкреслила Нуланд.
Українці також мають отримати непідкупну систему правосуддя, зазначила представник США. Вона підкреслила, що на сьогодні тільки 5% населення України повністю довіряють судовій владі. "Щоб стимулювати довіру, потрібно прийняти конституційні поправки, обмежити імунітет суддів, підвищити рівень юридичної етики та стандартів, а також ретельно розслідувати судові порушення із застосуванням дисциплінарних санкцій та звільнень", – наголосила Нуланд.