Офіцер ЗСУ і депутат Київради Вадим Васильчук - гість програми «Командири нашої перемоги»
Вибори Президента в Україні технічно можливі, але нині йдуть бойові дії такого масштабу та інтенсивності, що їхнє проведення призведе до більших втрат для країни.
Таку думку висловив офіцер ЗСУ і депутат Київради Вадим Васильчук у новому випуску проєкту Укрінформу «Командири нашої перемоги», який вийде у понеділок, 23 грудня, о 18:00.
Військовий нагадав, що в Україні уже проводили вибори, коли тривали бойові дії: спочатку в 2014-му, а згодом – у 2019 роках. «І зараз воєнний стан можна зупинити, я впевнений, що правовий механізм знайдуть. Питання виключно в тому, чи ми політично готові на ходу, маючи зараз таку ситуацію, змінювати відповідний період. Наразі йдуть бойові дії такого масштабу та інтенсивності, що вони просто не дозволять провести вибори відкрито та ще й призведуть до більших втрат для країни в цей час», – пояснив свою думку Васильчук.
Сам офіцер поєднує службу в ЗСУ з політичною діяльністю та зазначає, що це дозволено законодавством. За його словами, більшості депутатського корпусу Київради, який зараз є у лавах ЗСУ, вдається поєднувати роботу зі службою.
«Ця діяльність переважно на громадських засадах і не оплачувана в більшості своїх опцій. У мене бували кумедні випадки, коли я поштовим перевізником відсилав свої проєкти рішень, надіслані мені на фронт помічником. Я їх вичитував та підписував на Харківщині, а пізніше – на Донеччині. Так само надсилав поштою звернення та запити, тобто це можна назвати віддаленою роботою», – пояснив Васильчук.
Утім, на початку війни було все по-іншому, коли в Києві залунали перші вибухи, про роботу не йшлося. Васильчук розповів, що одразу ж зібрався до військкомату, паніки, за його словами, не було, бо ж неодноразово з дружиною проговорювали, що робитимуть в разі початку великої війни. «Ні істерик, ні плачів не було. Ми домовились – дружина відвозить дітей подалі від небезпеки, до батьків, а я йду захищати дім і країну. Уже ввечері ми з хлопцями отримали зброю, а наступного дня і своє перше бойове завдання», – пригадав військовий.
За його словами, на початку війни ніхто не знав, як усе відбуватиметься. Не було ні розуміння, ні уявлення скільки все триватиме, що і як робити, але була впевненість у правильності рішення – дати відсіч ворогові.
«У більшості добровольців не було ніяких військових документів. Номер виданого автомата та паспорта тоді записували просто на папері А4. Лише у мене було тимчасове посвідчення офіцера, бо задовго до цих подій, аби мати хоч якусь військову спеціальність, я вступив до Національного університету оборони», – розповів Васильчук.
Яким було перше завдання у добровольців ТРО у Києві; як їм довелося вистежувати диверсійні групи в районі, в якому не орієнтувались на місцевості; а також про бойовий досвід на Харківщині в бронежилетах, вирізаних зі звичайних залізних дверей, Васильчук розповів у новому випуску проєкту «Командири нашої перемоги», який вийде сьогодні на новому Ютуб-каналі Укрінформу.
Вадим Васильчук – офіцер ЗСУ, депутат Київської міської ради 9-го скликання. Активний учасник Революції гідності, був свідком силового розгону і наступних трагічних подій на Майдані. З початком повномасштабного вторгнення став на захист держави, був командиром взводу та заступником комбата. Брав участь у звільненні Харківщини у складі 112-ї окремої бригади сил ТРО.
Як повідомлялося, Укрінформ започаткував серію програм «Командири нашої перемоги» про представників командної ланки ЗСУ. Під час інтерв’ю глядачі більше дізнаються про командирів, від яких залежить не лише успішне виконання бойових завдань, а й життя бійців. Це – офіцери, за плечима яких бойовий досвід, здобутий у складних військових операціях; командири, на яких рівняються бійці та які ведуть до перемоги.