Клімкін не проти розширити СЦКК представниками Франції та Німеччини
Спільний центр з контролю та координації припинення вогню на Донбасі не може отримати жодного формального статусу, а представники окупаційних адміністрацій ОРДЛО не можуть стати його стороною.
Про це заявив на прес-конференції у понеділок, 22 січня, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, повідомляє кореспондент Укрінформу.
"Що стосується СЦЦК, це була одна з тем останньої розмови з Лавровим. Я чітко сказав, що не може бути навіть мови про отримання СЦКК якогось формального статусу, оскільки це ad hoc структура, яка покликана рятувати життя і зменшувати кількість обстрілів", - сказав Клімкін.
Він зауважив, що сенс СЦКК полягає тільки у прямому контакті її російських представників із окупаційною владою ОРДЛО, оскільки російські вояки "у певних випадках" здатні впливати на свої окупаційні адміністрації.
Клімкін додав, що Росія "може використовувати представників окупаційних адміністрацій у своїх рядах, але вони не можуть стати формальною частиною СЦКК".
Клімкін поінформував, що обговорював питання залучення до СЦКК міжнародних представників з міністром закордонних справ Німеччини, і має намір 23 січня говорити про це з очільником МЗС Франції.
"Є різні опції, які ми зараз розглядаємо, але ці опції мають бути виключно практичними, оскільки СЦКК покликана зменшувати кількість обстрілів і допомагати ОБСЄ якимось чином "притискувати" ці обстріли у випадку ескалації. Абсолютно ні в якому разі не більше", - наголосив Клімкін.
Як повідомлялося, 20 грудня представник РФ в підгрупі з питань безпеки Тристоронньої контактної групи офіційно заявив у Мінську про готовність Росії повернути своїх військових до складу Спільного центру з контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) на Донбасі при виконанні низки умов, зокрема затвердження положення про СЦКК, їхній статус, гарантій безпеки тощо.