Угорщина наполягає на продовженні імплементації закону про освіту
Угорщина наполягає на пролонгуванні імплементації закону України про освіту і має надію, що відповідні рекомендації будуть прийняті Верховною Радою.
Про це глава МЗС Угорщини Петер Сіярто заявив під час спільної прес-конференції з міністром закордонних справ України Павлом Клімкіним та міністром освіти і науки Лілією Гриневич після переговорів на Закарпатті, повідомляє кореспондент Укрінформу.
“Пані міністр Гриневич сказала, що Україна поважає і виконає рекомендації Венеціанської комісії щодо закону про освіту. Ми сподіваємося, що на підставі цієї заяви український уряд доможеться того, аби парламент ухвалив закон про продовження перехідного періоду імплементації нового закону про освіту. Сьогодні мої колеги однозначно заявили, що вони намагатимуться це зробити. Ми очікуємо також, що рекомендації Венеціанської комісії, зокрема про те, щоби на приватні школи не поширювалася дія нового закону про освіту, також буде виконано", - сказав Сіярто.
Він зазначив, що уряд Угорщини зацікавлений мати добрі відносини з Україною. "Ми вже з ностальгією дивимося на те, як комунікували до вересня 2017 року, коли говорили про нові пункти перетину кордону, про забепечення безвізового режиму, про інфраструктуру. Останні місяці закон про освіту - це виключна тема наших обговорень. Ми - країни сусіди, інтереси яких збігаються, і ми маємо боротися за наші спільні інтереси — це один віз, який нам треба разом тягти. Але, водночас, ми зробимо все заради того, щоб угорська меншина на Закарпатті мала гарантовані їй права, що регулюються міжнародними законами, ратифікованими Україною”, - наголосив Сіярто.
За його словами, під час сьогоднішньої зустрічі угорська сторона не хотіла дискутувати про те, яким чином український закон про освіту намагається зробити більш ефективним засвоєння державної мови. Для угорців важливо, аби це робилося так, щоб не заважало нацменшинам, тобто навчання угорською не повинно страждати від того, що Україна бажає забезпечити знання української мови на вищому рівні.
Угорський міністр також відзначив, що українські урядовці були присутніми на врученні дипломів у Закарпатському угорському інституті Ференца Ракоці ІІ, і це більш ніж символічно.