Щоразу для підвищення рейтингу Путін організовує "войнушку" — Геращенко
Ключовими наслідками запровадження в Україні воєнного стану мають стати посилення обороноздатності держави, розблокування навігації на Азові, мобілізація міжнародних партнерів та консолідований позов проти РФ до міжнародних судів.
Таку думку висловила перший заступник Голови Верховної Ради Ірина Геращенко у Facebook.
"На мою думку, ключовими наслідками введення ВС має стати таке: посилення нашої безпеки і обороноздатності, в першу чергу на Донбасі і регіоні Азовського та Чорного морів; зрив сценарію Путіна заблокувати нам навігацію і торгівлю, роботу наших портів, рибальство і транзит в акваторії Азовського моря; мобілізація наших міжнародних партнерів — європейських, G7, аби вони усвідомили рівень загроз і викликів на Азові; зрив можливих чергових військових провокацій і наступу РФ; подання консолідованого позову проти РФ до міжнародних судів; профілактичні контррозвідувальні дії в районі ВС", — написала вона.
Геращенко підкреслила, що у центрі уваги залишається доля захоплених росіянами моряків. "Вони — військовополонені московських піратів. Держава зобов'язана в першу чергу підтримати їх родини", — наголосила вона.
Перший віце-спікер також навела низку причин, чому Росія пішла на ескалацію в Азовському морі саме зараз.
Зокрема, вона нагадала, що росіяни розпочали "повзучу ескалацію" на Азові ще влітку, про що Президент України і влада неодноразово інформували суспільство і світ. Саме тому Україна з вересня посилює свою присутність в акваторії, було прийняте рішення про створення нової бази дислокації в Бердянську. А у грудні заплановано розгляд резолюції щодо мілітаризації Чорного й Азовського морів на Генасамблеї ООН.
Як зазначила Геращенко, одним із найважливіших для Путіна напрямів війни проти України є знищення нашої економіки. "В 2016-му завдяки нашим доморощеним корисним ідіотам (пам'ятаєте "блокаду на крові"?) було вкрадено наші металургійні підприємства на окупованому Донбасі, які були перереєстровані на підконтрольній території і сплачували податки. Результат — втрата 1% ВВП і ринків експорту. В Маріуполі й Бердянську знаходяться наші порти, й зараз їх робота фактично заблокована. Це — одна з цілей Путіна", — наголосила вона.
Крім того, додала політик, наразі міжнародні партнери України зосереджені на власних кризах, і це також грає на руку Кремлю.
"Європа зайнята Брекзітом. Франція переживає серйозну політичну кризу, через підвищення ціни на пальне там широкі протести. Канцлер Німеччини також зосереджена на внутрішніх політичних проблемах, Єврокомісія готується до приходу нових керівників, — Путін вміє вибирати момент для удару, коли всі зовнішні партнери зосереджені на власних кризах", — заявила Геращенко.
Ще однією причиною, на думку першого віце-спікера, є наближення виборів в Україні: "Путін прагне зробити все для зміни влади в нас і підіграти всім, аби не Порошенко".
Проте ключовою причиною політик вважає "катастрофічне" падіння рейтингу Путіна в РФ. "Й у таких випадках він завжди організовує якусь войнушку", — зауважила Геращенко.
Як повідомляв Укрінформ, прикордонні кораблі Російської Федерації 25 листопада вчинили агресивні дії проти українських кораблів, які здійснювали плановий перехід з порту Одеса до порту Маріуполь Азовського моря. Спецпризначенці Росії обстріляли й захопили три українські кораблі у Керченській протоці та 24 моряки.
Верховна Рада 26 листопада ухвалила закон "Про затвердження указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" на 30 днів у 10 областях у зв'язку з агресією Росії в Азовському морі.