Клімкін і міністри ЄС у Брюсселі говорили про моряків, вибори та Nord Stream 2

Перед офіційним засіданням Ради ЄС у Брюсселі відбулася неофіційна дискусія за участю міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, а також міністрів закордонних справ ЄС.

Серед тем, які обговорювалися, були: звільнення захоплених моряків та інших українських політв’язнів в Росії, процес реформ в Україні, майбутні вибори та питання щодо загроз від проекту Північний потік-2. Про це у понеділок розповів журналістам керівник зовнішньополітичного відомства України Павло Клімкін.

"Перша тема – це українські моряки і українські політв’язні. Це дуже важливо. Про це говорила Федеріка Могеріні, і всі міністри порушували це питання першим. Друга тема – це перспектива реформ, що робити далі. Багато з наших друзів підготували спеціальний документ з оцінкою того, що вже було зроблено, з доброю оцінкою, але з таким же дружнім поштовхом зробити ще більше у майбутньому", - зауважив український урядовець.

За його словами, перелік ключових реформ, до якого прикута увага європейських партнерів, включає боротьбу з корупцією, реформу судової системи, реформу економічного врядування, і, в цілому, продовження руху вперед. Як підкреслив Клімкін, Україна має реальний шанс доєднатися до Європейської Спільноти, але лише шляхом послідовних реформ.

"Третя тема, звичайно, вони питали про вибори, про перспективи. Всім дуже подобається, що в нас 44 кандидати, але для політичного контексту дуже важливо, щоб ми підтвердили свою дуже добру традицію щодо проведення вільних та чесних виборів", - сказав український міністр.

Читайте також: Євросоюз продовжить підтримувати Україну та її шлях реформ – Могеріні

Ще однією темою розмови з європейськими міністрами, за його словами, були виклики і загрози, які пов’язані із реалізацією проекту Північний потік – 2.

"Звичайно, говорили про Північний потік, оскільки ми дотиснули, щоб європейські правила розповсюджувалися і на Північний потік. Важливо, щоб ці правила розповсюджувалися повною мірою, і щоб не було трюків. Що такі трюки будуть, будуть спроби організувати газові війни – в мене немає сумніву… Я зауважив, хоча це не всім сподобалось, що ми все одно будемо дуже послідовно працювати, щоб не було цієї загрози безпекової для всіх, як такої", - сказав міністр закордонних справ України.

Фото: @PavloKlimkin