Порошенко внесе законопроект про покарання за незаконне збагачення з правками КСУ

Президент Петро Порошенко має намір найближчим часом внести до Верховної Ради як невідкладний законопроект щодо кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, в якому будуть враховані зауваження Конституційного Суду.

Про це журналістам у кулуарах парламенту заявила представник Президента у Верховній Раді Ірина Луценко, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Президент України обурений тим, що така стаття може випасти із Кримінального кодексу, і ним у найближчий період подано законопроект і визначений як невідкладний, у якому ця стаття буде виписана як кримінальна відповідальність за корупційні злочини. Але ніхто не скасовував і Конституції України. Ви знаєте, 63 стаття, принцип презумпції невинуватості, де слідчі і правоохоронні органи повинні доводити факти будь-яких кримінальних злочинів, у тому числі й цей злочин. Тому Президентом буде подано як невідкладний законопроект, де будуть враховані зауваження Конституційного Суду. І ця стаття буде повернута вже без невідповідності українському законодавству, а власне, українській Конституції", - зазначила Луценко.

За її словами, законопроект буде поданий у парламент невідкладно, "як тільки спеціалісти напишуть (його)".

"Цей законопроект має бути розглянутий як невідкладний у парламенті - терміни його розгляду, як правило, завжди скорочені", - додала представник глави держави у ВР.

Читайте також: БПП ініціює законопроект про покарання за незаконне збагачення

Як повідомляв Укрінформ, 26 лютого Конституційний Суд визнав неконституційною статтю 368-2 Кримінального кодексу, яка передбачає притягнення до відповідальності за незаконне збагачення.

Подання з проханням перевірити на відповідність Основному закону статтю 368-2 ККУ 59 нардепів направили до КСУ 12 грудня 2017 року.

Кримінальну відповідальність за незаконне збагачення запровадили 26 листопада 2015 року. Це було однією з вимог ЄС на виконання Плану дій з візової лібералізації.

Ця стаття ККУ, серед іншого, передбачає позбавлення волі на строк до двох років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна за набуття чиновником активів у значному розмірі, законність підстав набуття яких не підтверджено доказами, а також передачу посадовцем таких активів іншій особі.

Ті самі діяння, вчинені службовою особою, яка займає відповідальне становище, караються позбавленням волі на строк від двох до п’яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Діяння, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, караються позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

Як відомо, справи стосовно незаконного збагачення порушені щодо заступника голови Служби безпеки Павла Демчини, колишнього військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, міністра інфраструктури Володимира Омеляна та інших високопосадовців.