Коломойський: Я не збираюся бути ініціатором ніякого переділу

Український олігарх Ігор Коломойський заявив, що не буде ініціатором переділу впливу після того як на посаду стане новообраний Президент Володимир Зеленський.

Про це він сказав в інтерв'ю Bihus.info, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Я не збираюся бути ініціатором ніякого переділу. Ні реприватизації, ні націоналізації, експропріації тощо. Я не вважаю, що це треба", - відповів Коломойський на запитання, чи буде після інавгурації Зеленського переділ впливу, бізнесу, грошей.

Олігарх вважає, що сьогодні "треба думати про те, як збільшувати ВВП і повертати людей з-за кордону, створювати робочі місця".

Читайте також: Коломойський заявив, що повернеться в Україну після інавгурації Зеленського

Як повідомляв Укрінформ, 17 квітня Київський апеляційний суд відмовився задовольнити апеляційну скаргу НБУ і залишив без змін постанову Печерського райсуду м.Києва від 5 лютого 2019 року, якою за клопотанням Генпрокуратури у рамках кримінального провадження (щодо можливого виведення 19 млрд грн рефінансування, залученого ПриватБанком в НБУ до націоналізації) було накладено масовий арешт на майно компаній, прямо і побічно пов'язаних з "приватівцями" та їхніми партнерами". Суд апеляційної інстанції зберіг арешт таких активів, які були передані "приватівцями" в іпотеку/заставу для НБУ як забезпечення боргів ПриватБанку по рефінансуванню.

У грудні 2016 року уряд України за пропозицією Нацбанку і акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких у той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, прийняв рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Банк перейшов до державної власності, на його докапіталізацію в цілому держава витратила понад 155 млрд грн.

Разом з тим 18 квітня 2019 року Окружний адміністративний суд міста Києва, розглянувши у судовому засіданні справу за позовом бізнесмена Ігоря Коломойського до НБУ , Кабінету міністрів, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб та Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, визнав незаконним націоналізацію ПриватБанку. Розгляд цієї справи тривав з червня 2017 року.

Згодом, 20 квітня, Печерський райсуд Києва визнав недійсним договір про особисту поруку Коломойського за кредитами рефінансування, які були видані ПриватБанку до входження держави в капітал.