Пєсков відмовився коментувати можливий обмін та етапування Сенцова

Речник президента Росії Дмитро Пєсков не став коментувати інформацію про етапування українського режисера Олега Сенцова, незаконно засудженого в РФ, в Москву, а також перспективи очікуваного обміну утримуваними особами між РФ та Україною.

Про це повідомляє ТАСС.

"Мені нічого додати по цій темі. Коли ми будемо готові, ми повідомимо. Поки такої готовності у нас немає. Можу ще раз повторити, що ми вітаємо рішення про звільнення Вишинського. Мають місце певні контакти, але більше мені додати нічого", - сказав Пєсков.

Так він відповів на прохання прокоментувати інформацію ЗМІ про початок процесу обміну утримуваними особами і питання про те, чи можна вважати, що запуску обміну сприяло рішення суду в Києві про звільнення з-під арешту обвинуваченого в державній зраді головного редактора "РИА Новости Украина".

Пєсков також не став відповідати на окреме питання про те, з чим пов'язане етапування Сенцова з колонії №8 міста Лабитнангі в Москву, про яке повідомили ЗМІ 29 серпня.

Уже кілька днів різні джерела повідомляють про те, що найближчим часом можливий обмін ув'язненими між Україною і Росією. Спочатку говорили про формат 33 на 33, пізніше - 35 на 35. Спочатку повідомлялося про те, що це може статися до кінця серпня. Потім з'явилася інформація, що процес затягується.

Раніше в російських Telegram-каналах з'явилися повідомлення, що Сенцов нібито вивезений з колонії в Лабитнангі. Після цього анонімне джерело повідомило Інтерфаксу, що Сенцов переправлений з колонії в Ямало-Ненецькому автономному окрузі, де він відбував покарання, в Москву (СІЗО-2 - "Бутирка" або "Лефортово"). За словами джерела, це зроблено нібито в рамках триваючого процесу обміну. При цьому Сенцов однозначно названий українцем, хоча раніше російська сторона говорила, що насильно виданий йому після окупації Криму російський паспорт нібито є перешкодою для його обміну.

Захист українського політв'язня в Росії, режисера Олега Сенцова не отримував інформацію про його переміщення з колонії в Лабитнангі в Москву.

Читайте також: Сенцов може бути і в Бутирці, і в Лефортово - правозахисниця

Як повідомлялося, кримського режисера Олега Сенцова і активіста Олександра Кольченка затримали представники російських спецслужб у Криму в травні 2014 за обвинуваченням в організації терактів на півострові. У серпні 2015 Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Сенцова до 20 років колонії суворого режиму за обвинуваченням у терористичній діяльності на території Криму. Кольченко отримав 10 років колонії. Обидва свою вину не визнали. Сенцов відбував покарання в місті Лабитнангі на півночі Росії.

Після 145 днів голодування з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів, які перебувають у російських в'язницях, Сенцов "письмово погодився на прийом їжі". Він назвав це "вимушеним заходом через загрозу насильницького годування". Amnesty International заявила, що примусове годування є катуванням.

25 жовтня 2018 року Сенцову присудили премію Європарламенту "За свободу думки" імені Сахарова.

Правозахисний центр "Меморіал" вніс Сенцова і Кольченка в список політв'язнів. Петицію на сайті Білого дому із закликом врятувати засудженого в Росії Олега Сенцова підписали більш як 100 тисяч осіб.