«План дій» у ТКГ не замінює роботу у нормандському форматі - Україна в ОБСЄ

Ініціатива України розробити "План дій" щодо інтенсифікації процесу мирного врегулювання в рамках Тристоронньої контактної групи (ТКГ) не замінює поточну роботу у нормандському форматі з підготовки "дорожньої карти" для реалізації Мінських домовленостей.

Про це заявив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ у четвер, 29 жовтня, повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

"Українська делегація зобов’язалася підготувати свої пропозиції щодо плану дій для подальшої роботи ТКГ з імплементації її мандата. Ми сподіваємось, що наш підхід та гнучкість у подальшому буде належним чином оцінено. Я хочу наголосити: такий план дій жодним чином не має на меті створити альтернативу чи заміну поточної роботи у рамках "нормандського" формату з підготовки "дорожньої карти" для реалізації Мінських домовленостей", - підкреслив Цимбалюк.

Читайте також: Росія є стороною конфлікту на Донбасі - Сайдік

Цей процес повинен і залишатиметься в компетенції "нормандського" формату і надалі, додав очільник місії України при ОБСЄ.

За його словами, українська сторона закликає підтримати її зусилля щодо розблокування роботи ТКГ та закликає російську сторону проявити взаємність і усунути штучні перешкоди для конструктивної роботи Групи.

Як повідомляв Укрінформ, 28 жовтня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (ТКГ) у форматі відеоконференції за участю делегацій України, РФ за модераторства ОБСЄ.

Читайте також: Сайдік: Потрібна чітка «дорожня карта» реалізації Мінських угод

На початку засідання глава української делегації Леонід Кравчук запропонував протягом тижня підготувати за участю представників України, Росії та ОБСЄ план дій з метою розблокування переговорів ТКГ та подальших кроків у виконанні Мінських домовленостей.

Відповідний план дій має бути розроблений з використанням пропозицій учасників консультацій і напрацювань за результатами зустрічі радників лідерів "нормандської четвірки" в Парижі у вересні цього року.

За словами Кравчука, Україна також підготує свій проєкт плану дій та пропонує через тиждень достроково зібрати засідання ТКГ, "щоб продемонструвати нашу готовність вирішити нагальні питання роботи".