Без корупції та зайвої бюрократії: Немчінов пояснив необхідність законопроєкту про адмінпроцедуру
В Україні вдасться запровадити загальні принципи та правила адміністративної процедури, якщо Верховна Рада ухвалить внесений урядом проєкт закону про адміністративну процедуру.
Як повідомив у Телеграмі міністр Кабінету Міністрів Олег Немчінов, під час засідання Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування повторно розглянули у другому читанні та підтримали цей законопроєкт, передає Укрінформ.
“Проєкт закону про адміністративну процедуру – це єдині правила у взаємовідносинах між державою та громадянами і бізнесом; послуги без корупції і бюрократії; рівноправні відносини між державою та громадянином”, - написав Немчінов.
За його словами, нині в Україні немає закону, який би регулював загальні принципи та правила адміністративної процедури, а багато галузевих законів не відповідають стандартам ЄС щодо "належного державного управління".
“Ухвалення закону стане важливим кроком у процесі адаптації до європейських стандартів в рамках імплементації Угоди про асоціацію. Адмінпроцедура покликана стати єдиним алгоритмом швидких і передбачуваних дій для надання/отримання державних послуг. Зараз для отримання кожної державної послуги діє особливий порядок, визначений окремим законом, урядовим актом чи внутрішньою інструкцією міністерства. На практиці це ускладнює громадянам та бізнесу процес отримання послуги від держави, сприяє маніпуляціям та корупції”, - підкреслив міністр.
Урядовець зазначив, що законопроєкт у разі ухвалення сприятиме запровадженню єдиних простих та прозорих правил дій при ухваленні рішень органами виконавчої влади чи місцевого самоврядування про права та обов’язки фізичних та юридичних осіб.
Він захищатиме права та свободи людини, закріплені Конституцією. “Закон приведе до спрощення процесів в органах державного управління... Наприклад, він суворо забороняє органам державного управління вимагати від громадян та підприємств подання довідок та документів, які підтверджують факти, що зберігаються в офіційних реєстрах. Органи державного управління зобов'язані отримувати доступ до цих даних самостійно, а в бек-офісі повинні бути встановлені електронні способи обміну даними. Закон про адміністративну процедуру – це крок назустріч сервісній державі без корупції, свавілля чиновників та зайвої бюрократії”, - підкреслив міністр КМУ.
Законопроєкт розроблений українськими та європейськими експертами за стандартами, прийнятими у країнах-членах ЄС, і встановлює зрозумілі та уніфіковані правила для отримання будь-яких видів державних послуг.
Як повідомляв Укрінформ, 13 травня 2020 року Кабінет Міністрів схвалив розроблений Міністерством юстиції проєкт закону «Про адміністративну процедуру» та вніс його на розгляд парламенту.