Кулеба закликав ЄС не тримати Україну «на гачку реформ» щодо перспективи членства
Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба закликав Європейський Союз не тримати Україну «на гачку реформ», а щиро висловити власне стратегічне бачення стосовно європейської перспективи нашої країни.
Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це Кулеба заявив під час виступу на форумі Ялтинська європейська стратегія (YES) у Києві.
«Треба визнати простий факт – приєднання до ЄС пов’язане не лише з реформами, політичне рішення держав-членів ЄС прийняти іншу державу до своїх членів спирається не лише на реформи. Не треба тримати Україну на гачку реформ. Я за реформи, я сам намагаюсь допомогти цій країні трансформуватися. Але я трохи стомився від того, що чую, як інші держави напучують нас на необхідність проведення реформ, не говорячи правди: вони не хочуть нас приймати ( до ЄС - ред.) не тому, що ми не готові, вони самі не готові», - сказав Кулеба.
Він додав, що хоче, щоб його слова зрозуміли правильно: Україна хоче реформ, буде їх впроваджувати заради власного блага і не шукатиме «якихось відмовок».
Водночас, на його переконання, для участі в глобальних перегонах ЄС має стати міцнішим, і Україна здатна посилити ЄС.
«Тож якщо підходити до цієї теми (перспективи членства України в ЄС – ред.) абсолютно щиро, все виглядає інакше. На зустрічах з посадовцями ЄС у різних європейських столицях я порушую питання стратегічного бачення стосовно України. Ми вже в конструктивну двозначність граємо роками.., скажіть нам відверто: якщо ваша стратегія, щоб ми виконали умови членства, і тоді ви нас приймете, гаразд. Але нам треба чути щиру відповідь з боку ЄС – у цьому вся суть», - зазначив глава української дипломатів.
Насамкінець він ще раз наголосив, що в України немає розбіжності з ЄС у ставленні до необхідності реформ.
«Ми стоїмо на тій самій позиції. Але я наполягаю, що питання приєднання до ЄС є в першу чергу політичним», - резюмував міністр.
Як повідомлялося, раніше президентка Естонії Керсті Кальюлайд заявила, що ЄС варто бути сміливішим у питанні розширення щодо східних партнерів, однак Україні, Молдові та Грузії необхідно «ще 20 років роботи» для готовності до членства у ЄС.