Україна взяла участь в обговоренні проєкту Стратегічної концепції НАТО

Україна та ще 36 країн-партнерів НАТО взяли участь у форумі із обговорення положень нової Стратегічної концепції Альянсу, яка буде представлена на розгляд глав держав та урядів країн-союзниць під час саміту в Мадриді влітку поточного року.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена у вівторок на сайті Північноатлантичного Альянсу.

«31 січня 2022 року НАТО провело робочу зустріч за участю союзників та 37 країн-партнерів, які зібралися разом, щоб обмінятися поглядами та ідеями стосовно наступної Стратегічної Концепції. Світ значно змінився протягом минулого десятиліття, тож настав час оновити Стратегічну Концепцію, яка, окрім установчого Договору Альянсу, є другим (за значенням – ред.) керівним джерелом для стратегії та ініціатив НАТО», - йдеться у повідомленні.

Читайте також: США закликали Росію до негайної деескалації та відведення військ від України

Лідери країн-союзниць доручили генеральному секретареві НАТО розробити нову Стратегічну Концепцію до часу проведення Мадридського саміту НАТО у червні 2022 року. В рамках цієї роботи генеральний секретар НАТО продовжує консультації з союзниками, партнерами та іншими зацікавленими сторонами, включаючи академічні кола та представників приватного сектору.

Читайте також: Росія надіслала запити про «гарантії безпеки» всім країнам ОБСЄ – глава МЗС Фінляндії

До учасників робочої зустрічі звернувся заступник генерального секретаря НАТО Мірче Джоане, який нагадав про те, що сучасні загрози не визнають жодних кордонів або географічних обмежень та потребують широкої міжнародної співпраці та партнерства в усьому Євроатлантичному регіоні.

У цьому контексті темами для спільного обговорення під час зустрічі стали питання зростаючої нестабільності в умовах стратегічного суперництва, нових загроз міжнародному порядку, що оснований на правилах, взаємодії в рамках кризового менеджменту та боротьби з тероризмом, зміцнення стійкості перед зовнішніми викликами, реагування на безпекові аспекти кліматичних змін та на новітні руйнівні технології.

У зустрічі взяли участь партнери НАТО з Євроатлантичного регіону, з країн Близького Сходу та Північної Африки, Середземномор’я та інших регіонів світу. Серед 37 учасників форуму, що не є членами НАТО – Алжир, Вірменія, Австралія, Австрія, Азербайджан, Бахрейн, Боснія і Герцеговина, Колумбія, Єгипет, Фінляндія, Грузія, Ірак, Ірландія, Ізраїль, Японія, Йорданія, Казахстан, Республіка Корея, Киргизька Республіка, Кувейт, Мальта, Мавританія, Молдова, Монголія, Марокко, Нова Зеландія, Пакистан, Катар, Сербія, Швеція, Таджикистан, Туніс, Туркменистан, Україна, Об’єднані Арабські Емірати та Узбекистан.

Як повідомлялося, Брюссельський саміт Альянсу, що відбувся торік у червні, ухвалив програму розвитку «НАТО 2030» та доручив генеральному секретареві Альянсу підготувати нову Стратегічну концепцію НАТО, яка має відобразити сучасні виклики та загрози, розвиток оборонних спроможностей Альянсу та характер його взаємодії з партнерами по всьому світу.

Нова Стратегічна концепція, що має бути ухвалена під час Мадридського саміту НАТО у червні 2022 року, замінить існуючий документ, який був прийнятий ще у листопаді 2010 року в Лісабоні за інших зовнішньополітичних та безпекових обставин.