У Раді пропонують залучати західних партнерів до підтримки медіа

Народні депутати обговорюють можливості захисту центральних та регіональних медіа, які постраждали від війни, і планують створити фонд для їхньої підтримки. 

Про це в інтерв’ю Укрінформу заявив голова парламентського Комітету гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Зокрема, на його думку, за допомогою про підтримку медіа варто звертатися до західних партнерів.

“Я пропоную просити гроші у наших західних партнерів. Це тема наших постійних переговорів, тих, що зараз проводив і Олександр Ткаченко з міністрами відповідними європейських країн, і не лише європейських, я теж у процесах беру участь. Я про це постійно кажу колегам з дотичних парламентських комітетів або комісій парламентів. Але гроші в уряді, тому більш важливо те, що робить Олександр Ткаченко», - сказав народний депутат.

Читайте також: Більшість медійників вважає, що не кожен поширювач інформації є журналістом

Водночас Потураєв зазначив, що зараз парламенти будуть ухвалювати бюджети, «тому говорю, що треба не забути про Україну, про її потреби в культурі, в медіа».

За його словами, головне - залучити зараз на ці потреби додаткові західні гроші, «бо державних у нас насправді зараз немає просто».

Потураєв додав, що з питання підтримки медіа ще будуть спільні комітетські слухання. «Комітет з питань свободи слова і наш комітет плануємо робити слухання саме з питань підтримки українських медіа під час цієї фази війни”, - сказав він.

При цьому Потурав підкреслив, що оговорюється ідея створити окремий фонд підтримки медіа, на зразок Українського культурного фонду, який мав би розподіляти гранти для медіа.

Читайте також: Ткаченко: Законопроєкт про медіа зазнав суттєвих змін - фактично він буде перевнесений в Раду

За словами депутата, тут можливі різні рішення. Зокрема, пояснив він, невеличка газета або онлайн-видання в регіоні може подаватися на грант, який би забезпечив існування цього медіа. А більш великі, потужні медіа, можуть звертатися за грантом на окремі продукти. У випадку телебачення це можуть бути інформаційні, публіцистичні програми, документальні фільми, можливо, навіть художній серіал.

Як повідомлялося, Міністерство культури та інформаційної політики України планує незабаром запустити проєкт з підтримки українського медіаполя “Інформаційний Рамштайн”.