В Україні остаточно заборонили діяльність ОПЗЖ
Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» («ОПЗЖ») та остаточно заборонив її діяльність в нашій країні.
Як передає Укрінформ, про це в Телеграмі повідомляє пресслужба СБУ.
«15 вересня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України відхилив апеляційну скаргу проросійської політичної партії «Опозиційна платформа – За життя» («ОПЗЖ») і, таким чином, остаточно заборонив її діяльність в нашій країні», - йдеться в повідомленні.
В пресслужбі нагадали, що рішення про заборону функціонування «ОПЗЖ» було прийнято на підставі указу Президента та рішення РНБО. Вони ґрунтувалися на доказах деструктивної діяльності партії, зібраних у межах реагування СБУ на загрози національній безпеці. Йдеться передусім про демонстративну підтримку та популяризацію агресивної антиукраїнської політики рф, як на рівні керівництва, так і рядових її членів. «ОПЗЖ» фактично ретранслювала офіційну позицію країни-агресора щодо України та завдавала значної шкоди інтересам нашої держави. Встановлено причетність провідних функціонерів «ОПЗЖ» до діяльності, що створює реальні загрози національним інтересам, безпеці, суверенітету і територіальній цілісності України, зауважили в СБУ.
Крім того, у відомстві поінформували, що від початку військової агресії слідчі СБУ здійснюють досудове розслідування у 70 кримінальних провадженнях щодо функціонерів партії, причетних до вчинення злочинів у сфері національної безпеки. У межах цих проваджень оголосили про підозру 30 громадянам України, у тому числі, депутатам місцевих рад різних рівнів.
Таким чином, рішення про заборону «ОПЗЖ» є остаточним і не підлягає оскарженню, а притягнення до відповідальності членів партії, які завдавали шкоди інтересам України, триває, наголосили в СБУ.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні за позовами Міністерства юстиції заборонено діяльність уже 13 проросійських партій. Нині перелік заборонених судом політсил виглядає так: “Русь єдина”, “Опозиційна платформа – за життя”, “Партія Шарія”, “Опоблок”, “Соціалісти”, “Наші”, “Держава”, “Блок Володимира Сальдо”, партія “Справедливості та розвитку”, Соціалістична партія України, “Ліва опозиція”, “Союз лівих сил” та Прогресивна соціалістична партія України.