У Японії позитивно сприйняли рішення української влади щодо Північних територій – посол

Ексклюзив

Рішення українського парламенту і Президента Володимира Зеленського щодо Південно-Курильської гряди у японському суспільстві сприйняли як справедливий крок дружньої держави.

Про це у коментарі Укрінформу в суботу заявив посол України в Японії Сергій Корсунський.

«Рішення Верховної Ради і Президента України (щодо Північних територій Японії. – ред.) були позитивно сприйняті у японському суспільстві як справедливий крок дружньої держави. Японія не має намірів здійснювати повернення Північних територій силою, проте спільні дії України і Японії у політико-правовому полі, особливо з урахуванням агресії росії проти України, мають сприяти покаранню агресора, поверненню всіх окупованих ним територій», - зазначив дипломат.

Посол акцентував, що визнання Україною належності Японії чотирьох островів Південно-Курильської гряди, які у Країні вранішнього сонця називають Північними територіями, є справедливим і юридично обґрунтованим. Дипломат нагадав, що ці острови були окуповані СРСР і залишаються під окупацією росії.

«Фактично рішення Верховної Ради і президента України знімають протиріччя, які досі існували між позицією України як суверенної і незалежної держави, і спадщиною СРСР», - зазначив Корсунський.

У цьому контексті посол України зауважив, що саме СРСР незаконно окупував чотири острови, які належали Японії. Радянська влада виселила звідти корінних жителів, фактично здійснюючи анексію території іншої держави.

«росія є спадкоємницею СРСР і продовжує політику окупації. Але це не стосується України, як і всього іншого демократичного світу. Тепер позиція України чітка і зрозуміла - ми визнаємо суверенітет Японії над Еторофу, Кунаширі, Шикотаном і Хабомаї і закликаємо світове співтовариство сприяти їх поверненню Японії», - пояснив дипломат.

Він також привернув увагу до того факту, що Україна і Японія - це дві держави, відносно яких росія здійснює політику анексії територій.

Корсунський зазначив, що багаторічні спроби Японії вирішити проблему повернення Північних територій шляхом переговорів були безуспішними, а в москві неодноразово заявляли, що це неможливо.

За словами дипломата, росія, власне, і не приховує, що острови захоплені всупереч домовленостям, прийнятим за наслідками Другої світової війни, але категорично відмовляється ставити свої незаконні дії під сумнів.

Посол України також зауважив, що влада рф здійснює демонстративні кроки, спрямовані на “розвиток” спірних островів, які є депресивною територією.

"Однак насправді Еторофу перетворений на військово-морську базу, де розташовані балістичні і крилаті ракети, підрозділи ВМФ рф. Жодного розвитку цих територій не відбувається», - констатував дипломат.

Читайте також: Після війни й розвалу рф Японія забере Курильські острови – Данілов

Як повідомлялося, Верховна Рада прийняла звернення до міжнародного співтовариства щодо Північних територій Японії. Звернення ВР спрямоване на недопущення толерування пов'язаних з окупацією питань та привернення уваги на міжнародному рівні до необхідності підтримки суверенних територій Японії та прискорення фактичної реалізації домовленостей 1956 року.

Президент Володимир Зеленський указом визнав Північні території Японії (Південні Курили) окупованими Росією і доручив Кабінету Міністрів у своїй діяльності виходити з позиції, що Північні території є невід'ємною частиною суверенної території Японії.

Міністерство закордонних справ України 8 жовтня оприлюднило заяву, в якій зазначається, що Указ Президента України про підтвердження поваги до суверенітету й територіальної цілісності Японії включно з її північними територіями та ухвалення відповідного звернення ВР підтверджують відданість нашої держави принципам та нормам міжнародного права.

Уряд Японії повернув у щорічний дипломатичний довідник "Синя книга дипломатії" формулювання "незаконно окуповані" щодо Курильських островів (північні території в Японії). Токіо заявляє, що радянський союз незаконно захопив північні території, до яких входять острови, включаючи Еторофу, Шикотан і Кунаширі, незабаром після капітуляції Японії в Другій світовій війні в серпні 1945 року. москва стверджує, що це було зроблено «законно».