Юрчишин очолив Комітет ВР з питань свободи слова
Верховна Рада призначила Ярослава Юрчишина на посаду голови Комітету ВР з питань свободи слова.
Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомив народний депутат Ярослав Железняк.
За його словами, за таке рішення проголосували 247 народних депутатів.
Як підкреслив Железняк, у складі комітету відтепер четверо депутатів: голова - Юрчишин, заступник - Євгеній Брагар, секретар - Сергій Швець, а також Нестор Шуфрич.
Своєю чергою Ярослав Юрчишин запевняє, що на цій посаді відстоюватиме права медійників на доступ до інформації та назвав найбільш пріоритетні напрями у своїй роботі.
"Більше свободи та менше перешкод у журналістській діяльності. Напади на журналістів, спроби затулити камери під час зйомок, погрози тощо вважаю категорично неприпустимими. У межах своєї компетенції я буду відстоювати права медійників на доступ до інформації", - наголосив голова профільного комітету ВР.
"Журналісти в полоні. Окупанти беруть у полон людей, які не тримали в руках зброї. Пріоритет - докласти зусиль, аби звільнити наших медійників з російського полону", - підкреслив він.
Також серед пріоритетів він назвав перешкоджання фейкам. "Ви не раз чули про поширення неправдивої інформації від анонімних телеграм-каналів. СБУ вже викривала цілі мережі, що працювали на ворожі спецслужби. Моя особиста порада: довіряйте тільки офіційним джерелам комунікації та ЗМІ з хорошою репутацією, яку вони вибудовували роками", - зауважив Юрчишин.
Він також повідомив, що з Міністерством освіти планує "пропрацювати питання курсу меідаграмотності. Бо критичне мислення найкращий захисник від фейків та роспропаганди".
Крім того, Юрчишин застеріг "всіх недоброчесних діячів: залишаю Комітет з питань антикорупційної політики лише офіційно. Фактично ж продовжу підтримувати незалежність наших антикорупційних органів та буду допомагати тим, хто бореться з головним внутрішнім ворогом".
Він додав, що "працювати в комітеті, який настільки втратив довіру — це виклик, але зараз саме той час, коли потрібно брати на себе відповідальність".
За словами голови комітету, "незалежні медіа відіграють ключову роль у демократичній країні під час війни. Свобода слова є непорушною цінністю українців та однією з головних вимог на вступ до Європейського Союзу".
Як повідомляв Укрінформ, за матеріалами СБУ народному депутату Шуфричу, який донедавна очолював Комітет ВР з питань свободи, повідомили про підозру за ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). Санкція статті передбачає до 15 років тюрми.
Як свідчать матеріали розслідування, Шуфрич тісно співпрацював і виконував завдання колишнього секретаря Ради національної безпеки і оборони Володимира Сівковича, агента російської ФСБ, завданням якого була координація російської агентури в Україні.
10 листопада Печерський райсуд столиці продовжив запобіжний захід Шуфричу у вигляді тримання під вартою по 15 грудня.