Зеленський і прем'єр Бельгії підписали безпекову угоду
Президент України Володимир Зеленський у Брюсселі підписав з Прем’єр-міністром Бельгії Александром де Кроо двосторонню угоду про безпеку та довгострокову підтримку, яка передбачає військову підтримку на €977 мільйонів цього року і передачу 30 винищувачів F-16.
Про це глава Української держави повідомив у соцмережі Х, передає Укрінформ.
«Сьогодні в Брюсселі ми з Прем’єр-міністром Александром Де Кроо підписали двосторонню угоду щодо безпекової співпраці та довгострокової підтримки між Україною та Бельгією. Документ передбачає щонайменше 977 мільйонів євро бельгійської військової допомоги Україні цього року, а також зобов’язання Бельгії надавати нашій країні підтримку протягом десятирічного терміну дії угоди. Вперше в такій угоді вказана точна кількість винищувачів F-16 – 30, які будуть поставлені в Україну до 2028 року, причому перші прибудуть уже цього року», - розповів Зеленський.
За його словами, угода гарантує своєчасну безпекову допомогу з боку Бельгії, сучасну бронетехніку, обладнання для забезпечення потреб Повітряних сил та протиповітряної оборони України, морської безпеки, розмінування, участь у коаліції з постачання артилерійських боєприпасів, навчання військових.
«Документ також передбачає посилення співпраці в оборонній промисловості, підтримку української Формули миру, посилення санкцій проти Росії, відшкодування збитків, відповідальність агресора, використання заморожених російських активів та відновлення економіки», - зазначив Зеленський.
Угода передбачає, що Україна і Бельгія поглиблюватимуть співпрацю у сфері розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС та НАТО.
Як повідомляв Укрінформ, Бельгія стала одинадцятою країною, з якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня торік. Загалом до декларації вже приєдналися 32 держави. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією та Іспанією.
Фото: ОП