Климпуш-Цинцадзе вважає маніпуляцією обіцянки, що за два роки Україна буде повноцінним членом ЄС
Будь-які обіцянки, що за два роки Україна буде повноцінним членом Європейського Союзу, чи буде за два роки повністю готова до членства в ЄС, не відповідають дійсності.
Про це в інтерв’ю Укрінформу розповіла голова Комітету Верховної Ради з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе.
«Мені видається, що ми маємо бути дуже чесні з українським суспільством. Будь-які обіцянки, що за два роки ми будемо повноцінними членами Європейського Союзу, чи будемо за два роки повністю готові до членства в Європейському Союзі, не відповідають дійсності. Це брехня. Відверта маніпуляція і брехня», – заявила Климпуш-Цинцадзе.
За її словами, потрібно відповідально ставитися до того, які очікування створюються в українського суспільства, «щоб втримати велику підтримку нашого євроінтеграційного поступу, яку ми на сьогодні маємо».
«Маємо також розуміти, що нам доведеться ухвалювати складні рішення, які в нашому випадку накладатимуться на надзвичайно болючий досвід війни. Такого шляху ще не проходила жодна інша країна, яка стала кандидаткою, а потім членом Європейського Союзу. Якісь рішення будуть, наприклад, у короткотерміновій перспективі болючими, але в середньо- і довготерміновій перспективі вигідними для українського суспільства», – відзначила голова комітету.
За її словами, для успішного просування в ЄС знадобляться три речі.
«По-перше, це відвертість і чесність у цій дискусії. По-друге, це підготовка фахівців. По-третє, готовність Європейського Союзу до проведення внутрішніх реформ. Вони розуміють, що їхня, наприклад, сільськогосподарська політика чи політика щодо забезпечення фінансування структурних фондів, які надаються тим територіям, що менш розвинуті для їхнього «підтягування» до більш розвинених територій, потребує перегляду», – розповіла Климпуш-Цинцадзе.
Бо сьогодні, за її словами, якщо виконувати норми ЄС, Україна може претендувати на 14 млрд євро дотацій для сільського господарства, десь приблизно 9 млрд євро структурних фондів.
«Зрозуміло, що країни-члени ЄС, напевно, не будуть готові йти на такі шалені вливання суто для України. Тому вони зараз думають про перегляд своїх політик, і це буде для нас теж складний процес, бо ми будемо мати справу з конкурентами. Ми вже бачимо, скажімо, ці всі блокування наших кордонів фермерами з Польщі», – розповіла народна депутатка.
Як повідомлялося, 14 грудня 2023 року Європейська рада ухвалила рішення розпочати переговори про членство з Україною, Молдовою та Боснією і Герцеговиною, а також надала статус країни-кандидата для Грузії. Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова висловила сподівання, що наприкінці червня розпочнуться переговори з Україною та Молдовою щодо вступу до ЄС.