МЗС Китаю: Ван Ї заявив Кулебі, що переговори - єдиний спосіб врегулювання «конфлікту в Україні»
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї на зустрічі з українським колегою Дмитром Кулебою в Гуанчжоу підкреслив, що врегулювання «конфлікту в Україні» має проходити за столом переговорів.
Про це на брифінгу сказала речниця МЗС КНР Мао Нін, відповідаючи на питання про переговори двох топдипломатів, передає кореспондент Укрінформу.
«Міністр Ван Ї заявив, що на думку Китаю вирішення усіх конфліктів потрібно повернути за стіл переговорів, тому що врегулювання всіх розбіжностей і суперечок завжди має досягатися політичними каналами», - сказала Мао.
За її словами, китайський міністр також зазначив, що «українська криза» (так у Китаї називають російську війну проти України – ред.) триває вже третій рік, проте рішення конфлікту не знайдено, натомість зростають ризики його розширення.
Речниця додала, що Ван також підкреслив тверду відданість Китаю просуванню політичного врегулювання кризи.
У повідомленні МЗС КНР про переговори також наводяться слова Вана про те, що останнім часом як Україна, так і Росія надіслали різною мірою сигнали про готовність до переговорів.
«Хоча умови та час ще не назріли, ми підтримуємо всі зусилля, які сприяють миру, і готові продовжувати відігравати конструктивну роль для припинення вогню та відновленні мирних переговорів», - сказав китайський міністр.
Він додав, що Китай приділяє пильну увагу гуманітарній ситуації в Україні і продовжить надавати Україні гуманітарну допомогу.
Кулеба, як ідеться в повідомленні МЗС Китаю, своєю чергою заявив, що Україна високо цінує позитивну та конструктивну роль Китаю у просуванні миру і підтриманні міжнародного порядку та надає великого значення думці Китаю і уважно вивчила всі ініціативи Пекіна.
«Україна бажає і готова до діалогу та переговорів із Росією. Але такі переговори мають бути розумними, змістовними та спрямованими на досягнення справедливого і міцного миру», - цитує українського топдипломата зовнішньополітичне відомство КНР.
Як повідомляв Укрінформ, Державний департамент США назвав важливою пряму комунікацію України й Китаю, щоби в Пекіні напряму дізнавалися про втрати та збитки від війни, розв’язаної РФ.
Фото: МЗС Китаю