Для України відкривається можливість зміцнити свої позиції у Центральній Азії - експертка
Поступове зменшення політичної присутності Росії у Центральній Азії відкриває для України можливість зміцнити свої позиції і рівень політичної довіри з країнами регіону.
Таку думку висловила головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень Аліна Гриценко під час круглого столу в Укрінформі "Центральна Азія: медіаландшафт і російські впливи".
Гриценко зазначила, що попри значну інформаційну присутність Росії в регіоні, її політична присутність у Центральній Азії поступово зменшується, і це створює певний "вакуум впливу і вакуум сили", чим намагаються скористатися позарегіональні держави, зокрема, Китай.
Експертка зазначила, що раніше Китай намагався діяти в регіоні досить обережно, бо вважав цю частину світу традиційною сферою впливу Росії. Але зараз, на тлі поступового зменшення присутності і політичного впливу Росії в регіоні, там посилюється конкуренція, намагаються зайти інші гравці, зокрема Індія, Туреччина, Японія, Південна Корея тощо.
"Тому зараз Центральна Азія, на мій погляд, намагатиметься диверсифікувати зовнішньополітичні та економічні зв'язки, адже прагматичніше і вигідніше співпрацювати з багатьма світовими гравцями. Тож для України відкривається можливість дійсно зміцнити свої позиції і рівень політичної довіри з країнами регіону. І для нас дуже важливо мати певну стратегію політичної взаємодії з країнами регіону", - сказала головна консультантка Національного інституту стратегічних досліджень.
У цьому контексті вона висловила думку, що було б правильним кроком розробити комунікаційну стратегію на кшталт тієї, яку МЗС уже має з країнами Африки та Латинської Америки і Карибського басейну.
Як повідомляв Укрінформ, дослідження Фонду громадської дипломатії засвідчило, що ключовими інструментами російської пропаганди у Центральній Азії є телебачення, поширення спеціальних неологізмів з метою підміни понять, економічний вплив через трудових мігрантів і російська мова.