Меджліс про заяву Сікорського: обговорювати майбутнє Криму слід за участі України та корінного народу
Обговорення будь-яких питань майбутнього Криму має відбуватися лише за участю та згодою Української держави та корінного кримськотатарського народу.
Про це йдеться у заяві Меджлісу кримськотатарського народу щодо пропозиції міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського передати Крим під мандат ООН для підготовки референдуму, передає Укрінформ.
"Обговорення будь-яких питань майбутнього Криму має відбуватися лише за участю та згодою Української держави та корінного кримськотатарського народу. Ми впевнені, що будь-які пропозиції щодо вирішення питання припинення війни Росії проти України, досягнення миру в Україні, відновлення її територіальної цілісності, відновлення порушених прав і свобод українських громадян на окупованих територіях має відбуватися на основі національного законодавства України та міжнародного права", - наголошується у заяві.
У Меджлісі нагадали, що міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський публічно припустив, що задля припинення війни Росії проти України наша держава має поступитися Кримом.
Зокрема він пропонує передати Кримський півострів «під мандат ООН із місією з підготовки чесного референдуму після перевірки того, хто є законними жителями».
"Меджліс кримськотатарського народу вважає подібні заяви неприпустимими та цинічними. Такими, що не відповідають ані національним інтересам України, ані правам та інтересам корінного кримськотатарського народу України", - зазначили в законодавчо-представницькому органі.
Згідно з національним законодавством України та міжнародним правом «законними жителями» Криму є виключно громадяни України та особи, які в законний спосіб оформили своє постійне або тимчасове перебування на українській території, що підтверджується у встановленому українським законодавством порядку. Тому будь-які інші спроби встановлення законності проживання людини в українському Криму не потрібні та недоцільні, додали в Меджлісі.
"Крим – це тимчасово окупована територія України і першим кроком до встановлення миру має бути виведення російських окупаційних військ з території півострова", - наголосили в Меджлісі.
Як повідомляв Укрінформ, раніше постійна представниця Президента в Криму Таміла Ташева заявила, що пропозиція міністра закордонних справ Польщі Радослава Сікорського передати Крим під мандат ООН, висловлена під час дискусії на зустрічі YES у Києві, створює серйозні перешкоди для відновлення справедливості та захисту прав жителів тимчасово окупованого Криму.