Глава МЗС Канади: Для повернення полонених і депортованих українців потрібні посередники
Для реалізації пункту Формули миру щодо повернення полонених і депортованих українців, зокрема дітей, необхідно, щоб окремі країни відіграли роль посередників.
Про це заявила міністерка закордонних справ Канади Мелані Жолі під час виступу на Міністерській конференції з питань людського виміру Формули миру, передає власний кореспондент Укрінформу.
«Моя особиста мета (під час конференції – ред.) полягає в тому, щоб ми разом могли взяти на себе конкретні зобов’язання повернути українських дітей до їхніх сімей та родичів. І щоб досягти цього, нам треба забезпечити, аби певні країни також відіграли роль посередників»,- сказала глава канадської дипломатії.
Крім того, необхідно, щоб інші країни «могли прийняти українських дітей у безпечний спосіб, перш ніж вони повернуться додому». Жолі підкреслила, що такі зобов’язання можуть стати спадщиною конференції в Монреалі.
Вона також наголосила на необхідності реабілітації репатріантів: «Недостатньо повернути людей додому, ми повинні підтримувати їх під час відновлення».
За словами очільниці МЗС, це необхідно для загоєння глибоких ран війни, відновлення довіри, а також забезпечення підтримки всім репатріантам для відновлення почуття гідності та приналежності. Для цього, підкреслила Жолі, потрібні скоординовані, прагматичні дії.
Як повідомляв Укрінформ, у середу в Канаді розпочала роботу Міністерська конференція з питань людського виміру Формули миру. Вона зосереджена, зокрема, на забезпеченні звільнення всіх полонених і депортованих. Для цього учасники зустрічі планують сформувати дорожню карту з поетапними практичними рішеннями.