РФ намагалася заблокувати конференцію в Монреалі щодо Формули миру - Сибіга
Російська Федерації намагалася заблокувати міжнародну конференцію в Монреалі, присвячену реалізації четвертого пункту української Формули миру «Звільнення полонених і депортованих осіб».
Як передає власний кореспондент Укрінформу, про це міністр закордонних справ Андрій Сибіга заявив журналістам після завершення Міністерської конференції з людського виміру Формули миру в Монреалі.
За його словами, конференція стала справді глобальною - починаючи від списку учасників, які представляли всі континенти, до обговорюваних на них питань та рішень.
Учасники детально обговорили контекст і ключові проблеми повернення українських дітей, військовополонених і цивільних осіб, поінформував міністр.
«Я радий, що ми домовилися з рядом партнерів про те, як прискорити цей процес», - сказав Сибіга, зауваживши, що РФ намагалася заблокувати проведення заходу й «деструктивно діяла в низці столиць».
Росія розглядає цю тему як велику небезпеку для себе через свою безкарність, і цей страх ґрунтується на трагічних цифрах і фактах, за якими стоять тисячі життів українців, зазначив очільник МЗС.
Він розповів, що Україна вже визволила з російського полону понад 3 тис. осіб у результаті 58 обмінів. При цьому 95% українських військовополонених піддавалися жорстоким тортурам. «Широке застосування тортур свідчить про те, що це стало невід'ємною частиною державної політики Росії», - наголосив міністр.
За словами Сибіги, майже 42 тис. мирних жителів України внесено до Єдиного реєстру зниклих безвісти. Від початку повномасштабного вторгнення Росія депортувала й насильно перемістила майже 20 тис. осіб. На сьогодні повернуто додому близько 860 дітей.
У російському полоні перебувають близько тисячі журналістів, священників і тяжкопоранених, додав глава МЗС.
На його думку, необхідно розробити «механізм для виправлення нинішньої міжнародної системи, змусити цю систему працювати належним чином, відповідно до викликів цієї війни».
Як повідомлялося, в Монреалі відбулася тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру «Звільнення полонених і депортованих осіб». У заході взяли участь представники близько 70 держав та міжнародних організацій. Його організували Канада та Норвегія як співголови робочої групи з реалізації цього пункту.