Сибіга пояснив, чому варто запросити Росію на другий Саміт миру

Сибіга пояснив, чому варто запросити Росію на другий Саміт миру

Укрінформ
Представників Росії варто запросити на другий Саміт миру, аби виробити принципи тривалого миру в Україні.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це глава МЗС Андрій Сибіга заявив у Монреалі на міністерській конференції з питань людського виміру Формули миру.

“Так, ми підтримуємо запрошення представників Росії на другий Саміт миру, але ніколи не підтримаємо мирні ініціативи, розроблені без залучення України та за її спиною. Ми ніколи не підтримаємо мирні угоди за рахунок України. Ми ніколи не підтримаємо мирну угоду, яка не покарає порушників”, - сказав Сибіга.

Він наголосив, що “непокаране зло повертається більшим”. “На жаль, українці розуміють це краще, ніж будь-хто інший”, - зазначив міністр.

Глава МЗС закликав учасників конференції “спільно спинити це зло раз і назавжди”.

Читайте також: Сибіга закликав зняти обмеження на далекобійні удари після заяви НАТО про військових КНДР у Росії

За його словами, важко знайти у світі інший народ, який би прагнув миру сильніше, ніж українці. “Але мир за будь-яку ціну - це не мир, а капітуляція, окупація, депортації й тортури. Україна ніколи не погодиться на це”, - наголосив Сибіга.

Стосовно очікувань від конференції з питань людського виміру Формули миру міністр сказав, що вона має виробити конкретні кроки стосовно повернення до України полонених і депортованих осіб.

“Сподіваюся, що за результатами цієї конференції ми розробимо конкретні рішення й визначимо конкретні сторони, спроможні систематично й ефективно домагатися повернення наших дітей додому”, - зазначив глава МЗС.

Читайте також: Єрмак обговорив з міністром ОАЕ повернення полонених та викрадених Росією дітей

Він констатував, що чинна міжнародна система продемонструвала неспроможність зробити це. “Ми мусимо полагодити її”, - резюмував Сибіга.

Як повідомлялося, у середу в Монреалі розпочала роботу дводенна тематична конференція щодо четвертого пункту української Формули миру “Звільнення полонених і депортованих осіб“. У заході беруть участь представники понад 60 держав та міжнародних організацій. Його організували Канада та Норвегія як співголови робочої групи з реалізації цього пункту. Очікується, що за підсумками конференції буде ухвалене спільне комюніке.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-