Іноземний легіон в Україні. Діяльність білоруського добровольчого батальйону
9 травня,12:30 - брифінг на тему: «Іноземний легіон в Україні. Діяльність білоруського добровольчого батальйону».
Організатори: Медіа Центр Україна - Укрінформ.
Спікер: Вадим Кабанчук - боєць білоруського батальйону імені Кастуся Калиновського.
Тема до обговорення:
Партизанська діяльність в Білорусі.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за півгодини до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: ukraine.media.centre.kyiv@gmail.com
Акредитація триватиме до 12:00 9 травня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/user/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Ми зараз відстоюємо честь білоруської нації – бійці білоруського батальйону
Бійці білоруського добровольчого батальйону імені Кастуся Калиновського переконані, що своєю участю у війні проти росії на боці України відстоюють честь білоруської нації.
Про це бійці батальйону Ян Мельников та Вадим Кабанчук заявили на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Скажу без зайвого пафосу – ми зараз відстоюємо честь білоруської нації, показуємо своїм прикладом, що білоруси не є народом-агресором, що переважна меншість білорусів підтримує цю війну і цю агресію», - сказав Кабанчук.
За його словами, таку позицію можна екстраполювати і на білоруську армію
«У нас є дані, що вони не горять бажанням брати участь у (воєнних) діях проти України», - зазначив боєць.
Своєю чергою його побратим Ян Мельников заявив, що пишається тим, що білоруси мають змогу мати свій офіційний національний підрозділ у складі Збройних Сил України і разом з українцями та представниками більш як 50 вільних народів світу воювати за свободу України.
«Ми з українцями справжні брати. Війну сьогодні розпалює не народ білорусі, як це є в росії, де абсолютна більшість підтримує свого лідера», - зазначив боєць.
У цьому контексті Мельников поінформував, що, за даними різних видань та різних соціологічних опитувань, близько 25% білорусів, тобто лише кожний четвертий, підтримують сьогоднішні дії росії в Україні.
«З досвіду нашого спілкування із тими, хто в білорусі служить строковиком або на контракті, приблизно такий самий настрій у білоруському війську», - додав він.
Білоруський добровольчий батальйон Збройних Сил України сформований у березні 2022 року для захисту Києва від російського вторгнення у складі Іноземного легіону в Україні. Названий на честь національного героя білорусі, одного з керівників національно-визвольного повстання білорусів, поляків, литовців та українців 1863-1864 років.
Режим лукашенка прирівняв інтернет-ресурси білоруського батальйону до терористичних – боєць Мельников
Інтернет-ресурси білоруського добровольчого батальйону імені Кастуся Калиновського, який бере участь у війні проти росії на боці України, у білорусі прирівняні до терористичних.
Про це повідомив боєць батальйону Ян Мельников на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Наші ресурси в інтернеті – сторінки у Фейсбук, Інстаграм та інші прирівняли до терористичних ресурсів, і якщо ти підписаний на нашу Фейсбук-сторінку чи Телеграм-канал, ти можеш понести за це кримінальну відповідальність», - сказав Мельников.
Водночас він зауважив, що, за їхніми даними, навіть І навіть попри це люди в білорусі їх переглядають і шукають в інтернеті інформацію про батальйон.
«У нас підписників у Телеграмі близько 30 тисяч, а переглядів буває близько 100 тисяч», - зазначив боєць.
Білоруський добровольчий батальйон Збройних сил України сформований у березні 2022 року для захисту Києва від російського вторгнення у складі Іноземного легіону в Україні. Названий на честь національного героя білорусі, одного з керівників національно-визвольного повстання білорусів, поляків, литовців та українців 1863-1864 років.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк