Оперативна ситуація на фронті
5 липня, 14:30 - брифінг на тему: «Оперативна ситуація на фронті».
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Олександр Мотузяник - речник Міністерства оборони України
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Загарбники посилюють примусову мобілізацію на ТОТ та створюють «виборчі дільниці» - речник МОУ
російські загарбники збільшують примусову мобілізацію на тимчасово окупованих територіях та формують дільничні й територіальні виборчі комісії. Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник.
«російська окупаційна адміністрація на тимчасово окупованих територіях України збільшила масштаби примусового призову військовозобов’язаних з метою комплектування частин та підрозділів двох армійських корпусів зс рф. Пошук військовозобов’язаних здійснюють співробітники так званого міністерства державної безпеки "лнр” та місцевої “поліції”. Противник продовжує підготовку до проведення “референдуму” та спроби незаконної анексії тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України. У населених пунктах окупованого регіону триває формування дільничних і територіальних виборчих комісій», - зазначив Мотузяник.
З 24 лютого в Україні триває повномасштабна російська воєнна агресія.
Генштаб удосконалює нормативно-правову базу, щоб володіти повною інформацією про мобілізаційний ресурс – речник Міноборони
Органи влади та вище військове керівництво повинні володіти інформацією щодо наявного мобілізаційного ресурсу в час війни, тому Генеральний штаб удосконалює нормативно-правову базу з цього питання.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник, коментуючи питання щодо заборони окремим категоріям громадян виїжджати з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
«Сьогодні триває процес удосконалення нормативно-правової бази, яка вже діє. Подібна норма вже була закладена в закон України «Про загальний військовий обов’язок і військову службу» який діяв ще з 1992 року... Зараз на виконання цієї норми в рамках унормування цього процесу Генеральний штаб відпрацював відповідний перелік. Ви правильно сказали - раніше таких обмежень не було, водночас ми маємо розуміти, що в країні триває війна, і держава має володіти інформацією про наявний мобілізаційний ресурс. Це дуже важливо. Керівники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки на місцях також мають володіти інформацією в межах своєї компетенції і знати, де перебуває наш мобілізаційний ресурс, аби знати, як діяти у разі виникнення додаткових подій або ситуацій, коли треба буде активізувати цей процес», - заявив Мотузяник.
Він додав, що Генштаб надасть додаткову інформацію та роз’яснення з цього питання, також будуть визначені відповідні категорії громадян, яких стосуватимуться ці норми. Станом на зараз йдеться про призовників, військовозобов’язаних, а також про резервістів. Крім того, будуть визначені окремі категорії громадян, які регулярно здійснюють виїзди в рамках своїх службових обов’язків.
Як повідомлялось, Генштаб ЗСУ оприлюднив інформацію про те, що у воєнний час забороняється виїзд призовників, військовозобов’язаних та резервістів з місця проживання без дозволу керівника відповідного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. Разом з тим, у разі необхідності можна буде отримати дозвіл у територіальному центрі терміном від 30 діб до року.
Загарбники атакують на Донецькому та Луганському напрямках, ЗСУ відбили ворога в районі Білогорівки – речник Міноборони
Російські загарбницькі війська продовжують наступальні дії з метою встановлення контролю над Донецькою та Луганською областями. Водночас Збройні Сили України відбили штурмові дії противника, який намагався оволодіти Білогорівкою.
Про це під час брифінгу в медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник.
«На Донецькому напрямку Збройні Сили України ведуть бої з російським угрупованням, до складу якого окупанти залучили підрозділи 8-ї, 58-ї армій, мобілізаційного резерву 1-ї, 2-ї армійських корпусів південного військового округу, 2-ї, 41-ї армії, 90-ї танкової дивізії центрального військового округу, 68-ї армійського корпусу східного військового округу, а також повітряно-десантних військ», - повідомив речник.
Крім того, за словами Мотузяника, російські війська ведуть наступальні дії з метою встановлення повного контролю над Луганською областю. Українські війська перешкоджають намірам противника взяти під повний контроль дорогу Бахмут – Лисичанськ і створити умови для оточення підрозділів Сил оборони у районах Вуглегірської ТЕС та селища Новолуганське.
На Краматорському напрямку Збройні Сили України відбили штурмові дії противника, який намагався оволодіти Білогорівкою. Ворога було відкинуто на південно-східну околицю цього населеного пункту, в район промзони. Намагаючись витіснити українські підрозділи з цих районів, російські загарбники застосували озброєння танків та ствольну артилерію поблизу селища Верхньокамʼянське та завдали авіаційного удару із використанням Ка-52 неподалік Тетянівки.
На Бахмутському напрямку Українські війська стримали наступ противника у напрямку Миронівки та Вуглегірської ТЕС. Зазнавши втрат, ворог відійшов, а в подальшому провів розвідку боєм у напрямку Василівки і Берестового та вів артилерійський вогонь в бік українських позицій поблизу селища Вершина. Там також зафіксовано проведення ворожого авіаційного удару із використанням пари Мі-24 у районі Вершини.
На Авдіївському, Курахівському, Новопавлівському та Запорізькому напрямках ситуація без особливих змін, відзначив речник. Російські загарбники і надалі ведуть систематичний вогневий вплив з метою сковування підрозділів Сил оборони та недопущення їх перекидання на інші загрозливі напрямки.
На Харківському напрямку ворожі підрозділи 6-ї армії західного військового округу, берегових військ балтійського флоту та мобілізаційного резерву так званих 1-го та 2-го армійських корпусів основні зусилля зосередили на утриманні раніше захоплених позицій.
В напрямку н.п. Козача Лопань і Соснівка українські війська відбили штурмові дії противника та змусили йог відійти.
Аби порушити логістичне забезпечення українських підрозділів Сил оборони в районі с. Циркуни російські загардники здійснили дистанційне мінування місцевості та завдали авіаційного удару з гелікоптерів Ка-52 у районі селища Петрівка.
Крім того, на Слов’янському напрямку Збройні Сили України перешкоджають спробам противника створити умови для наступу на м. Слов’янськ. Російські загарбники вели штурмові дії у напрямку н.п. Довгеньке і Мазанівка, наразі бойові дії тривають. Також ворог завдав авіаційного удару із використанням пари Ка-52 у районах Дібрівного і Богородичного. В напрямку селища Долина українські воїни успішно відбили штурм противника. Загалом ворог веде артилерійські обстріли в бік позицій українських військ вздовж всієї лінії фронту, відзначив Мотузяник. За його словами, українська розвідка зафіксувала виведення з цього напрямку на територію росії для відновлення боєздатності однієї БТГр зі складу 36-ї армії східного військового округу.
Інформуючи про ситуацію на Південнобузькому і Таврійському напрямках, речник Міноборони зазначив, що угрупованням російських окупаційних військ зі складу 8-ї, 49-ї армій, берегових військ чорноморського флоту та мобілізаційного резерву 1-го армійського корпусу південного військового округу зосередилися на обороні та утриманні раніше зайнятих позицій.
На Криворізькому напрямку окупанти посилюють свої війська за рахунок переміщення до двох БТГр повітряно-десантних військ із Бахмутського напрямку.
Крім того, на Миколаївському противник завдав авіаційного удару із використанням пари Ка-52 у районі Тернівки. Для виявлення змін у положенні Сил оборони вів повітряну розвідку із застосуванням БпЛА оперативно-тактичного рівня у районах н.п. Таврійське, Посад-Покровське.
Як повідомляв Укрінформ, Збройні сили України з 24 лютого по 5 липня ліквідували близько 36 тисяч 350 російських військових, що на 150 осіб більше у порівнянні з попередньою добою. Також знищено ворожих танків 1594 (+5) одиниці, бойових броньованих машин – 3772 (+18), артилерійських систем – 806 (+2), РСЗВ – 247 (+1), засобів ППО - 105 (+0), літаків– 217 (+0), гелікоптерів – 187 (+0), БПЛА оперативно-тактичного рівня – 660 (+2), крилатих ракет – 144 (+0), кораблів / катерів – 15 (+0), автомобільної техніки та автоцистерн – 2634 (+5), спеціальної техніки – 65 (+0). Найбільших втрат противник зазнав на Слов'янському та Донецькому напрямках.
Поблизу кордонів України не спостерігається формування додаткових наступальних угруповань ворога – речник Міноборони
У Гомельській області підрозділи Державного прикордонного комітету білорусі проводять тренування з бойової готовності, загроза застосування ракетного озброєння та завдання авіаційних ударів з території цієї країни також зберігається. Водночас, ні в білорусі, ні в Брянській та Курській областях росії не спостерігається формування додаткових наступальних угруповань.
Про це під час брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник, інформуючи про оперативну ситуацію вздовж кордонів України.
«З метою подальшої тактики сковування та недопущення перекидання наших військ на інші напрямки, командування збройних сил республіки білорусь продовжує тримати на білорусько-українському кордоні у Брестській і Гомельській областях до шести своїх батальйонів. У Гомельській області проведено тренування з бойової готовності підрозділів Державного прикордонного комітету білорусі», - повідомив речник.
Він відзначив, що все ще зберігається загроза застосування ракетного озброєння та завдання авіаційних ударів з території цієї країни.
Мотузяник також поінформував, що ворог і надалі утримує у Брянській та Курській областях росії до трьох БТГр зі складу першої танкової армії, 20-ї армії західного військового округу та підрозділи повітряно-десантних військ. Метою таких дій противника є демонстрація наявності своїх підрозділів у безпосередній близькості до російсько-українського кордону та відтягування українських військ.
Відповідаючи на питання Укрінформу чи спостерігається формування росією нових ударних угруповань, Мотузяник повідомив: «Головне управління розвідки Міністерства оборони України, а також інші розвідувальні органи нашої держави постійно спостерігають за ситуацією і моніторять усі дії, які відбуваються в тому числі на наших кордонах. Станом на сьогодні, ми не фіксуємо створення додаткових наступальних угруповань на інших напрямках. Загальна тактика рф зараз відома нам – вони зосередились на Луганщині, на Донеччині, на решті напрямків вони тримають свої підрозділи, здійснюють обстріли, намагаються скувати наші війська і не допустити туди, де найгарячіше. Те ж саме стосується території республіки білорусь, а також на кордоні на Сіверському напрямку, на Слобожанщині. росіяни тримають там три БТГр, але додаткових формувань наступальних наразі вони не формують. Ми цього не спостерігаємо».
Однак, на думку речника, Збройні сили України не повинні розслаблятись і повинні постійно бути в стані повної бойової готовності на всіх напрямках уздовж усієї лінії фронту.
Він нагадав, що противник не припиняє обстрілювати українські території , застосовуючи артилерію і міномети. Зокрема, такі обстріли зафіксовано у прикордонних районах Сумської області (Василівське, Білопілля, Атинське і Шалигине), а також в районах населених пунктів Мхи і Залізний Міст (Чернігівська область).
Ворог продовжує нарощувати систему інженерно-фортифікаційних укріплень оборонних позицій у районі Подивотья, Брянська область, що за 5 км від державного кордону України.
Президент України Володимир Зеленський на 26-му щорічному урядовому круглому столі The Economist, відео з якого опубліковане в Телеграмі глави держави, відповідаючи на запитання учасників заходу, заявив, що Україна не вірить, що білорусь втягнеться у війну проти неї, але готується до ймовірних провокацій.
У Чорному морі перебуває три носії ракет типу “Калибр” з можливим одночасним сумарним залпом до 20 ракет - речник МОУ
В акваторії Чорного моря перебуває три носії крилатих ракет морського базування типу “Калибр” з можливим одночасним сумарним залпом до 20 ракет.
Про це під час брифінгу в медіацентрі Україна-Укрінформ повідомив речник Міноборони Олександр Мотузяник, інформуючи про ситуацію в Чорноморській та Азовській операційній зонах.
«Корабельне угруповання чорноморського флоту росії у північно-західній частині Чорного моря продовжує блокувати морські комунікації України і веде розвідку. У готовності до застосування ракетного озброєння в акваторії Чорного моря перебуває три носії КРМБ типу “Калибр” з можливим одночасним сумарним залпом до 20 ракет», - повідомив речник.
Як повідомляв Укрінформ, росія додатково посилила корабельне угруповання у Чорному морі підводним човном.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк