План відновлення України та компенсації від держави-агресора
20 липня, 12:30 - брифінг на тему: “План відновлення України та компенсації від держави-агресора.”
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Тимофій Милованов - президент Київської школи економіки, міністр розвитку економіки (2019-2020), радник керівника Офісу Президента України.
Актуальні теми:
- масштабний план відновлення України;
- компенсації від держави-агресора;
- ситуація на валютному ринку.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Українська економіка має 2-4 місяці для запобігання кризі - експерт
Україна має 2-4 місяці для того, щоб збільшити зовнішні запозичення та запобігти можливій економічній кризі. Про це сказав президент Київської школи економіки, радник керівника Офісу Президента України Тимофій Милованов під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"У нас є два, три, можливо чотири місяці запасу в економіці, але треба збільшити запозичення і підтримку від наших міжнародних друзів, треба, щоб вони давали більше фінансування. А всередині країни треба обережніше витрачати гроші", - наголосив експерт.
Він додав, що пропозиція уряду про відтермінування виплат за єврооблігаціями на два роки, прийнята на засіданні 19 липня, також є "симптомом" того, що Україна потребує зовнішнє фінансування.
Милованов пояснив, що під час війни зросли витрати держбюджету на армію, на соціальну підтримку населення та відновлення інфраструктури, водночас податкові надходження від бізнесу скоротилися. За його словами, внаслідок цього у бюджеті виникла різниця, яка мала б покриватися за рахунок внутрішніх та зовнішніх запозичень.
Експерт зазначив, що внутрішні запозичення від початку повномасштабного вторгнення поступово скорочуються, а зовнішні надходять із запізненням. У свою чергу Національний банк викуповує боргові зобов'язання уряду, і таким чином зростає тиск на гривню, який у майбутньому може спричинити певну економічну кризу.
Як повідомляв Укрінформ, за даними Міністерства фінансів України фактичні державні запозичення до загального фонду державного бюджету за січень-червень 2022 року становили 561,3 млрд грн, або 133,5 % від запланованих на цей період.
НБУ з часом буде змушений відмовитися від фіксованого курсу гривні - експерт
Національний банк України не зможе довго утримувати фіксований курс гривні і з часом буде змушений відобразити реальний ринковий курс.
Про це сказав президент Київської школи економіки, радник керівника Офісу Президента України Тимофій Милованов під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"Банк Англії, банк Канади чи Федеральна резервна система, чи Європейський центральний банк - вони не в змозі довго тримати фіксований курс, коли йдуть структурні зміни. І Нацбанк довго не зможе. Центральний банк будь-якої країни не зможе. Вони (НБУ - ред.) будуть змушені реальний ринковий курс відобразити в якійсь момент. Коли вони це зможуть, залежить і від політичної ситуації, і від ситуації на фронті", - сказав експерт.
Милованов зазначив, що після того як Нацбанк змінить курс на ринковий, він зможе знову почати фіксувати його. За його словами, це залежатиме від макроекономічної ситуації в країні.
"Якщо ринки працюють, то буде гнучкий курс, якщо ринки не працюють, то буде більш регуляторне втручання. Багато залежить від того, чи буде до нас надходити фінансування від наших міжнародних партнерів. Якщо воно буде, то я б рекомендував гнучкий курс, якщо ситуація буде критична, я б рекомендував постійний перегляд, але все ж таки більш регуляторне управління курсом", - наголосив Милованов.
Як повідомлялося, Національний банк 24 лютого 2022 року зафіксував курс гривні на рівні 29,25 грн за долар.
З 21 травня скасував обмеження на встановлення курсу, за яким банки продавали готівкову валюту – він не міг відхилятися на понад 10% від офіційно встановленого регулятором.
Україні для відбудови потрібно щорічно $30-100 млрд - експерт
Україні для відбудови на рік потрібно від $30 до 100 млрд. Про це сказав президент Київської школи економіки, радник керівника Офісу Президента України Тимофій Милованов під час брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"Ці $1,9 млрд (які Україна отримає за результатами конференції у Лугано - авт.) - це конкретні живі гроші, а нам реально потрібно на рік $30-100 млрд", - зазначив він.
Зокрема, для підтримки макроекономіки необхідно $20-$30 млрд на рік, і така ж сума потрібна для підтримки армії.
Милованов наголосив, що під час конференції в Лугано Україна задекларувала, що для відновлення країни потрібно $750 млрд. "Це така цифра амбітна, якщо ми б це зробили (отримали такі інвестиції - авт.), то Україна була б дійсно розвинутою економічною країною", - зазначив експерт.
Як повідомляв Укрінформ, 4-5 липня в Лугано (Швейцарія) відбулася Конференція з питань відновлення України після збройної агресії російської федерації.
Представники понад 40 країн і близько 20 міжнародних організацій 5 липня, за результатами Міжнародної конференції, схвалили Декларацію Лугано і пообіцяли підтримувати Україну.
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що на Міжнародній конференції в Лугано досягнуто домовленостей на суму майже 1,9 млрд доларів для підтримки України.
За даними уряду, план відновлення України вже зараз оцінюється у 750 млрд доларів.
Передати Україні заморожені активи рф на практиці дуже складно - експерт
В європейських країнах є політична воля для того, щоб передати на користь України заморожені російські активи, але на практиці це зробити дуже складно.
Про це сказав президент Київської школи економіки, радник керівника Офісу Президента Тимофій Милованов на брифінгу в Медіацентрі Україна — Укрінформ.
"На практиці це зробити дуже складно, тому що потім потрібно обґрунтовувати це політично і приймати закони. Також росія потім буде оскаржувати це в судах", - сказав він.
За словами Милованова, Україні потрібно дуже чітко аргументувати та продемонструвати, що саме було зруйновано російськими військами для того, щоб потім у судах можна було довести доцільність конфіскації активів рф.
Експерт додав, що наразі у світі заблоковано $540-550 млрд російських коштів.
Як повідомляв Укрінформ, Прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час виступу на Конференції з питань відновлення України у швейцарському місті Лугано заявив, що ключовим джерелом відбудови держави мають бути конфісковані активи росії і російських олігархів.
За його словами, частина країн уже розпочали процеси не просто заморожування, а й конфіскації цих активів, зокрема Німеччина, Канада та США.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк