Презентація Державного аграрного реєстру — єдиної онлайн-платформи підтримки агровиробників
12 серпня, 11:00 - презентація Державного аграрного реєстру — єдиної онлайн-платформи підтримки агровиробників.
Організатор: Міністерство аграрної політики та продовольства України.
Учасники: Денис Башлик - заступник міністра аграрної політики України; Сергій Рибалко - засновник ФГ «Аделаїда».
Модератор: Ярина Яковишин - прессекретарка Міністерства аграрної політики та продовольства України.
Питання до обговорення:
- Презентація Державного аграрного реєстру для українських агровиробників: переваги для агровиробників та держави.
- Особливості реєстрації та користування електронним кабінетом у ДАР.
Коротко. 12 серпня 2022 року для реєстрації відкривається нова онлайн-платформа для підтримки агровиробників — Державний аграрний реєстр (ДАР). Це єдиний цифровий хаб, розроблений Міністерством аграрної політики та продовольства України за підтримки Європейського Союзу. Його мета - залучення та розподіл усіх видів підтримки серед українських агровиробників.
Учасники заходу повідомлять про алгоритм роботи ДАР, його переваги для фермерів та процес реєстрації.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: pressroomu@gmail.com
Акредитація триватиме до 10:30 12 серпня, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Україні запустили Державний аграрний реєстр для підтримки агровиробників
Міністерство аграрної політики та продовольства України запускає онлайн-платформу для підтримки аграрних виробників – Державний аграрний реєстр (ДАР).
Про це розповів заступник міністра аграрної політики Денис Башлик, передає кореспондент Укрінформу.
«Ми запускаємо Державний аграрний реєстр (ДАР), мета якого – полегшити життя українських аграріїв та в подальшому забезпечити їх необхідним фінансуванням. Запуск цього проєкту є важливим, адже до традиційних проблем, з якими стикаються наші фермери, додалась повномасштабна війна, що створює нові складнощі для с/г виробників», - зазначив фахівець.
За його словами, реєстр значно спрощує процедуру пошуку можливостей підтримки та подачі заявок на відповідну допомогу. Зокрема, податись на будь-яку програму можна в режимі онлайн, а рух заявки можна відстежувати у режимі реального часу.
Також ДАР автоматично підтягує з державних ресурсів ключову інформація про виробників та самостійно повідомляє аграріїв про нові програми та можливості. Доступ до даних мають лише ті установи, що безпосередньо надають підтримку ДАР і лише з дозволу агровиробника.
Підтримка через Державний аграрний реєстр фермерам буде надаватись від українського уряду, міжнародних донорів, банків та інших організацій. Перші дві програми допомоги для аграріїв будуть доступні в ДАР вже найближчим часом.
Представник міністерства додав, що запуск ДАР є також важливим кроком на шляху підготовки України до членства в ЄС, адже реєстр відповідає повністю всім директивам Європейського Союзу щодо державної підтримки сільського господарства.
«Старт ДАР – є не тільки важливим для аграрного сектору. Це також потужний аналітичний інструмент для держави, що дозволить в подальшому приймати рішення на основі фактичних даних та провести аналіз надання допомоги фермерам в режимі реального часу», - додав Башлик.
Як повідомлялось, раніше в Україні створили Національну платформу продовольчої безпеки, яка необхідна для стимулювання розбудови української економіки та забезпечення харчовими продуктами й товарами першої необхідності мешканців громад, учасників ЗСУ та територіальної оборони.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк