Оперативна ситуація в Ізюмі
12 вересня, 12:30 - брифінг на тему: «Оперативна ситуація в Ізюмі».
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Максим Стрельник - депутат Ізюмської міської ради (онлайн).
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Ізюмі проводяться стабілізаційні заходи, над містом жовто-блакитний прапор – міськрада
У місті Ізюм наразі військові та правоохоронці проводять стабілізаційні заходи, над містом із 10 вересня майорять жовто-блакитні прапори, тому щойно дозволять військові, влада розпочне відновлювальні роботи.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельник.
«10 вересня завдяки ЗСУ над Ізюмом знову замайорів жовто-блакитний прапор України. Зараз ми бачимо відео і фото, що він з’являється на будинках, приміщенні міської ради, на найвищій точці в Харківській області – горі Крем’янець, 218 метрів над рівнем моря. А також ми бачимо, як наші ізюмчани виходять закутані прапорами з радістю до наших військових, вітають їх, дякують і хочуть їх чимось пригостити, щоб подякувати за звільнення з полону. Зараз ще в Ізюмі відбуваються стабілізаційні заходи, які проводять Збройні сили, СБУ, інші правоохоронні органи для того, щоб Генштаб уже офіційно зміг повідомити цю добру новину, на яку ми так довго чекали», - сказав Стрельник.
Міська влада Ізюма, яка весь час перебувала в Харківській області, чекає, коли військові та правоохоронці здійснять першочергові заходи та дозволять повернутися в місто. Підготовка до зими – першочерговий і дуже складний виклик через масштабні руйнування.
«Більш ніж 80% всієї інфраструктури в місті зруйновано, це й приватні та багатоквартирні будинки, комунальні та промислові підприємства. Місто зруйноване, і найстрашніше, що попереду зима. Система опалення, якою користувалася більшість мешканців, зруйнована. Ці питанні, ці виклики будуть стояти перед міською владою, обласною військовою адміністрацією, і ми сподіваюся, що державна влада буде допомагати. Зараз треба швидко провести всі експертизи, проєктно-кошторисні роботи та розпочати відновлення міста», - сказав Стрельник.
Як повідомлялося, Ізюм загарбники заблокували на початку березня. З 6 березня тривали інтенсивні обстріли міста та авіаудари, вся інфраструктура міста знищена. Із 2 квітня місто було повністю захоплене.
Від початку вересня на Харківщині звільнено, за офіційними даними Генштабу, більше 40 населених пунктів.
В Ізюмі від обстрілів загинула щонайменше тисяча жителів - міськрада
Щонайменше тисяча мешканці Ізюма загинула внаслідок російських обстрілів і авіаударів, але ще більше – через ненадання медичної допомоги та відсутність ліків.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ сказав депутат Ізюмської міської ради Максим Стрельник.
«Інформація щодо жертв окупації потребує уточнення, бо загарбники намагалися приховати свої злочини. За тією інформацією, що ми маємо, щонайменше тисяча мешканців міста загинула внаслідок саме військових дій. Але ще більша кількість людей, ми вважаємо, постраждала через те, що їм не змогли вчасно надати необхідну медичну допомогу, оскільки окупанти ще в березні зруйнували всі медичні заклади, вони не функціонували», - сказав Стрельник.
За його словами, доступ до ліків був обмежений, російські загарбники розграбували всі аптеки. «Питання ліків якраз зараз стоїть найгостріше, а також госпіталізація тих мешканців, які потребують невідкладної медичної допомоги. Ці питання першочергові», - підкреслив депутат.
Він нагадав, що за весь час окупації російські військові відмовляли в евакуації та прийнятті гуманітарних вантажів із ліками та продуктами для мешканців.
За даними міськради, в Ізюмі залишається близько 10 тис. жителів. Питання можливої евакуації через наближення опалювального сезону, за словами Стрельника, будуть обговорюватися на найвищому рівні, поки що такого рішення немає.
«Останнім часом вдавалося проводити так звану «тиху» евакуацію, і жінки й діти до 14 років, люди похилого віку могли виїхати. Більшість ізюмчан чекають на можливість повернутися додому. Але дійсно дуже складна ситуація з критичною інфраструктурою. Ми сподіваємося, що встигнемо зробити все можливе, щоб зима для нас не стала несподіванкою», - зазначив депутат міськради.
Як повідомлялося, Ізюм загарбники заблокували на початку березня. З 6 березня тривали інтенсивні обстріли міста та авіаудари, вся інфраструктура міста знищена. Із 2 квітня місто було повністю захоплене.
російські військові, тікаючи від наступу ЗСУ, кинули місті Ізюм на Харківщині арсенали боєприпасів.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк