Стабілізація валютного ринку, курс гривні, робота банківської системи
19 вересня, 12:00 - брифінг на тему: «Стабілізація валютного ринку, курс гривні, робота банківської системи».
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Василь Фурман -, заступник голови Ради НБУ.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Курс гривні найближчим часом залишатиметься на поточному рівні - експерт
Найближчим часом не очікується різких змін на валютному ринку.
Про це в Медіацентрі Україна — Укрінформ сказав заступник голови Ради НБУ Василь Фурман під час брифінгу на тему: "Стабілізація валютного ринку, курс гривні, робота банківської системи".
"Ринок стабілізувався. З одного боку Національний банк не дає прогнозів щодо курсу гривні. Але на думку поважних експертів, і я її дотримуюсь, найближчим часом курс буде без змін. На сьогодні ми маємо фіксований курс 36,6 грн за долар, є курс в обмінниках, але він відхиляється в допустимих межах від встановленого", - сказав Фурман.
Він зазначив, що позитивно впливають на гривню такі фактори - як стабілізація міжнародних резерів, зменшення зовнішньоторговельного дефіциту та збільшення обсягів експорту, а також зменшення обсягів монетизації державного бюджету.
Окрім цього, надходження макрофінансової допомоги від зовнішніх партнерів України теж сприяють стабілізації національної валюти.
"Україна станом на сьогодні вже отримала понад 18 млрд дол. США, і очікується ще 12 млрд дол. до кінця року", - зауважив Фурман.
Серед потенційних ризиків, які можуть здійснювати тиск на гривню, експерт виділяє: надмірну участь Нацбанку у монетизації державного бюджету, затягування у часі війни, недостатня фінансова допомога та не ринкові ставки дохідності по ОВДП.
Як повідомляв Укрінформ, у Кабінеті Міністрів планують, що у 2023 році Україна зможе залучити від МВФ та ЄС по 12 млрд доларів, а від США - 18 млрд доларів.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк