Оперативна і гуманітарна ситуація на деокупованих територіях Харківщини
21 вересня, 11:30 - брифінг на тему: «Оперативна і гуманітарна ситуація на деокупованих територіях Харківщини».
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Оксана Іванець - підполковник, спеціальний кореспондент інформаційного агентства Армія інформ (онлайн).
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/%D1%83%D0%BA%D1%80%D1%96%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
В Ізюмі загарбники стріляли по людях, які змушені були ходити по воду до річки
У місті Ізюм Харківської області під час окупації люди змушені були набирати воду з річки, але загарбники відкривали по них вогонь задля розваги.
Про це на брифінгу в Медіацентрі Україна – Укрінформ розповіла підполковник, спеціальний кореспондент інформаційного агентства АрміяІнформ Оксана Іванець.
«Люди в Ізюмі ходили по воду до річки, бо водопостачання не було, і багато хто з цих походів за водою не повертався, оскільки росіяни «розважалися» – просто починали стріляти по людях. Стріляли по ногах», - розповіла Іванець після відвідин деокупованого міста.
Так само, за її словами, загарбники обстрілювали те місце, де тривалий час можна було піймати мобільний зв’язок, і відповідно люди ходили туди, щоб зв’язатися з рідними.
Як наголосила Іванець, побачене в Ізюмі приголомшує, оскільки місто зруйноване на 80%. Жителі виживали в підвалах.
«Уявіть, невеличкий підвал дореволюційного будинку, тобто там досить висока стеля, але саме приміщення маленьке, і там розміщувалося 62 особи. Наймолодшій був місяць, найстаршій – 90 років, і вона була лежачою, тобто потребувала особливих умов. Але якось люди згуртувалися, підтримували один одного», - зазначила Іванець.
Вона розповіла і про інший підвал, де можна було знаходитися лише сидячи, бо висота не дозволяла стояти на повний зріст: «І це було єдине приміщення (без перегородок - ред.) із відром у кутку, і люди знаходилися на виду».
Як повідомлялося, 8 липня війська рф обстріляли касетними боєприпасами мешканців захопленого Ізюма, які вийшли на гору Крем’янець, щоб піймати мобільний зв’язок. За даними обласної прокуратури, одна людина загинула і ще близько десяти зазнали поранень.
Ізюм був захоплений повністю 2 квітня і звільнений у ході масштабного контрнаступу ЗСУ 10 вересня.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк