Оперативна та безпекова ситуація в Одеській області
24 жовтня, 13:00 - брифінг на тему: «Оперативна та безпекова ситуація в Одеській області».
Організатори: Медіа Центр Україна — Укрінформ.
Спікер: Сергій Братчук - голова Громадської ради при Одеській ОДА, речник голови обласної військової адміністрації (онлайн).
Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Влада Одеси має діяти щодо пам’ятника Катерині II згідно з законом та настроями містян - ОВА
При вирішенні долі пам'ятника «Засновникам міста», більш відомого як пам'ятник Катерині ІІ, влада Одеси має діяти згідно з чинним законодавством та настроями містян, що випливають із результатів онлайн-опитування одеситів на сайті мерії «Соціально активний громадянин» .
Так прокоментував 24 жовтня ситуацію з пам’ятником речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук на брифінгу «Оперативна та безпекова ситуація в Одеській області» в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«Результати онлайн-опитування відомі (більшість учасників висловилась за демонтаж пам'ятника - ред.), і для мене особисто вони передбачувані. Ми говоримо не про знесення пам’ятника, а про демонтаж. Це лише в тимчасово окупованому Херсоні росіяни вкрали пам’ятники Суворову та Ушакову. А якщо говорити про фігуру Катерини в Одесі, то мені здається, що якби в цієї постаті були ноги, то після такої ганьби, яку засвідчили результати опитування, вона уже пішла б сама туди, де має бути», - зазначив Братчук.
За його словами, позиція обласної військової адміністрації, яку підтримав Президент України, відповідаючи на петицію щодо пам’ятника російській імператриці, відома.
«Усе має бути згідно з вимогами чинного законодавства – демонтаж необхідно виконати. Думаю, що міська влада не просто визначиться, а зробить те, що повинна зробити відповідно до настроїв містян і вимог закону», - сказав Братчук.
Речник ОВА висловив припущення, що в мерії уже готуються до певних дій, тому поки що витримують інформаційну паузу.
Як повідомлялося, 20 жовтня завершилось опитування жителів Одеси, проведене згідно з розпорядженням міського голови №404 від 20.09.2022 «Про порядок проведення консультацій із громадськістю у формі електронного опитування щодо вирішення долі пам’ятника «Засновникам Одеси».
Електронне опитування тривало з 20 вересня до 20 жовтня. До участі в опитуванні допускалися члени територіальної громади Одеси, які на момент опитування досягли 18 років та місце проживання яких зареєстровано/задекларовано на території м. Одеси.
В онлайн-опитуванні взяли участь 7796 одеситів, які відповіли на 7 запитань організаторів, причому більшість жителів - 3914 учасників, або 50,2% - висловились за варіант демонтажу пам’ятника.
Одеська обласна військова адміністрація вважає, що міська рада Одеси має невідкладно вирішити, згідно з чинним законодавством, питання про демонтаж і передачу до музею цього пам’ятника.
Влада Одещини підтримує волонтерську ініціативу створення мобільних укриттів – ОВА
Одеська обласна адміністрація підтримує громадянські ініціативи, спрямовані на розширення мережі облаштованих бомбосховищ, в тому числі мобільних укриттів. Особливо важливо забезпечити захисними спорудами учнів навчальних закладів, які навчаються в офлайн-режимі.
Так прокоментував запуск на Одещині проєкту мобільних укриттів речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук на брифінгу на тему: «Оперативна та безпекова ситуація в Одеській області» в Медіацентрі Україна - Укрінформ.
«На Одещині існує мережа захисних споруд, в яких жителі населених пунктів можуть перечекати ракетні атаки військ росії. Однак багато з них потребують належного облаштування, особливо це стосується бомбосховищ тих навчальних закладів, де й зараз триває навчання в офлайн-режимі. Так само триває під контролем обласної військової адміністрації впорядкування діючих укриттів в Одесі», - зазначив Братчук.
Що стосується розширення мережі бомбосховищ (за рахунок створення волонтерськими організаціями мобільних укриттів в межах проєкту SafePalace4UA – ред.), то «обласна влада підтримує такі громадянські ініціативи. Вони мають бути реалізовані як в Одесі, так і в інших населених пунктах області», - зауважив речник ОВА.
Як наголосив Братчук, інвентаризувати та облаштувати наявні бомбосховища треба було ще в 2014 році, але цього не зробили. Тому дуже важливо зараз надолужити згаяне і підтримати волонтерські ініціативи щодо розширення мережі укриттів, в тому числі в парках, скверах та інших громадських місцях.
За його словами, паралельно обласна влада та районні військові адміністрації координують роботу будівельно-монтажних організацій, які зводять модульних містечок для тисяч внутрішньо переміщених осіб. «Ця робота триває згідно з затвердженим графіком, об’єкти будуть зведені у визначені терміни. При цьому мають бути дотримані технічні вимоги до цих споруд, щоб не виникало проблем при їх експлуатації», - додав речник ОВА.
Як повідомлялося, у підвальних приміщеннях та паркінгах одеських будівель існують 206 бомбосховищ та 135 протирадіаційних укриттів, в тому числі 67 захисних споруд перебувають у комунальній власності. Хоча не всі належним чином облаштовані. Через загрозу ракетних обстрілів з боку військ рф міськвиконком вирішив запровадити цілодобове чергування у бомбосховищах, які перебувають у комунальній та інших формах власності.
Нещодавно волонтерські організації при взаємодії з фахівцями облуправління ДСНС запустили в одеському парку Перемоги проєкт SafePalace4UA, скориставшись досвідом Ізраїлю, де є система мобільних укриттів, розташованих у громадських місцях. Будівництво мобільних укриттів в Одесі, розпочате об’єднанням урбаністів та архітекторів Urban.inst. та БФ «Юність 2.0», фінансує один з місцевих підприємців-меценатів. Схожий проєкт готуються реалізувати й волонтери Миколаєва.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк