Оперативна ситуація на кордонах
28 жовтня, 12:00 - брифінг на тему: «Оперативна ситуація на кордонах».
Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.
Спікер: Андрій Демченко - речник Державної прикордонної служби України.
Формат заходу – офлайн (Зала 1).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.
Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
росіяни обстріляли протягом жовтня прикордоння в межах Чернігівської та Сумської областей понад 250 разів - речник ДПСУ
росія не припиняє своїх збройних провокацій і фактично щодня з території країни-агресора прикордоння українських деокупованих областей піддається обстрілам– більшість обстрілів приходиться на Сумщину.
Про це сказав на брифінгу в Медіацентрі Україна - Укрінформ речник ДПСУ Андрій Демченко.
"Вогонь ворог веде з застосуванням артилерії, мінометів, авіації, стрілецької зброї, а також використовує безпілотники. За останній час ситуація не змінна – більшість обстрілів приходиться на Сумщину", - сказав речник.
Загалом з початку місяця прикордоники зафіксували більше 250 обстрілів Сумщини та Чернігівщини, переважно з артилерії та мінометів. Також зафіксовано 20 обстрілів із авіації.
Прикордонники разом з іншими силами оборони вживають всі необхідні дії для укріплення оборони – проводиться інженерне облаштування місцевості та визначених місць несення служби, розвідка місцевості, встановлюються перешкоди, виставляються контрольні блокпости, додав Демченко.
Як повідомялось, поліцейські задокументували за добу 100 ударів армії рф по Сумщині. Внаслідок чого було пошкоджено 7 приватних будинків та лінію електропередач.
За даними фактами у поліції відкрили кримінальні провадження за ч. 1 ст. 438 (Порушення законів та звичаїв війни) Кримінального кодексу України.
На кордоні з білоруссю посилили інженерне облаштування й оборонні позиції - речник ДПСУ
Ситуація на кордоні з білоруссю контрольована, українська сторона посилила інженерне облаштування, оборонні позиції і мінування території.
Про це повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко на брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ.
"Зараз на кордоні з білоруссю прикордонники та інші складові Сил оборони наростили інженерне облаштування, оборонні позиції і мінування території. Підрозділами відпрацьовані заходи взаємодії", - сказав Демченко.
Він зауважив, що збройні сили республіки білорусь продовжують заходи з прикриття кордону з Україною в межах Брестської та Гомельської областей. Їхній чисельний склад і характер дій не змінюється, підрозділи міняються на ротаційній основі.
"Проте, на жаль, білорусь не припиняє підтримувати збройну агресію російської федерації проти України, надаючи свою територію, повітряний простір та інфраструктуру. Існує постійна загроза завдання ракетних та авіаційних ударів, в тому числі із застосуванням ударних БпЛА", - наголосив речник ДПСУ.
Окрім цього, за його словами, прикордонники фіксують нагнітання ситуації з боку росії та білорусі, в т.ч. шляхом створення спільного угруповання військ та перекидання сил і засобів збройних сил країни-агресора до білорусі. І хоча поки безпосереднього створення наступального угруповання з боку рб не відзначається, заходи цілеспрямовано проводяться.
"Україна добре розуміє, що росія всіляко намагається втягнути білорусь у відкриту війну з нами. При цьому публічними заявами білоруська влада пробує перекинути відповідальність на Україну, що нібито ми є агресором щодо їхньої країни. Загроза на цьому напрямку, як і раніше, залишається, і усі сили безпеки та оборони, які охороняють та обороняють кордон з білоруссю, готові до будь-якого розвитку подій", - підкреслив Демченко.
Він зазначив, що як кордон з країною-агресором, так і кордон з білоруссю та придністровський сегмент на кордоні з Молдовою посилено, цим напрямкам приділяється велика увага.
Як повідомляв Укрінформ, у Генштабі не виключають, що росіяни знову можуть вдатися до наступу на Київ з білорусі – через Чорнобильську зону або Чернігівську область.
Речник ДПСУ: У пропуску за кордон щодня відмовляють майже 150 особам
Українські прикордонники щодня відмовляють у пропуску за кордон близько 150 особам, переважно чоловікам призовного віку.
Про це повідомив на брифінгу у Медіацентрі Україна - Укрінформ речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.
"Щоденно прикордонники відмовляють у перетині кордону на виїзд у середньому 150 особам, більшу частину яких становлять чоловіки, які підпадають під обмеження в пропуску через кордон", - сказав він.
За словами Демченка, прикордонники також щодня затримують десятки порушників, які намагаються незаконно перетнути державний рубіж: хтось на «зеленій» ділянці, а хтось - через пункти пропуску з підробленими документами.
Загалом з 24 лютого поза пунктами пропусків затримано майже 7000 порушників. Ще понад 3300 осіб зупинено в пунктах пропуску під час спроби виїхати за підробленими документами чи у інший незаконний спосіб, поінформував речник ДПСУ.
Він зазначив, що поза пунктами пропуску порушники найбільш активно намагаються перетнути кордон на ділянці з Румунією та Молдовою, а в пунктах пропуску - на кордоні з Угорщиною та Польщею.
Крім того, прикордонники у взаємодії з іншими правоохоронними органами викривають схеми незаконного переміщення осіб, уже припинено діяльність більш як 80 таких груп.
Демченко також поінформував, що масового перетину кордону на виїзд з України після масованого обстрілу у жовтні не спостерігалося. "Навпаки, 10-11 жовтня показники знизилися до 75 тисяч осіб на добу, а до цього постійно трималися на рівні 90 тисяч осіб. Не відзначалося і черг з легкових автомобілів на виїзд", - сказав речник.
За його словами, загальний пасажиро-транспортний потік залишається динамічним, середньодобовий показник коливається на рівні 80-90 тисяч осіб в обох напрямках – на в’їзд і виїзд.
Відео:
Video:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк