Іспит на рівень володіння державною мовою: здобутки та перспективи
7 листопада, 10:00 - пресконференція на тему: «Іспит на рівень володіння державною мовою: здобутки та перспективи».
Організатор: Національна комісія зі стандартів державної мови.
Учасники: Володимир Мозгунов - голова Національної комісії зі стандартів державної мови; Ольга Новікова - член Національної комісії зі стандартів державної мови; Олена Коляденко - член Національної комісії зі стандартів державної мови; Данута Мазурик - член Національної комісії зі стандартів державної мови; Юлія Чернобров - член Національної комісії зі стандартів державної мови; Наталія Мазур - член Національної комісії зі стандартів державної мови; Оксана Ковтунець - член Національної комісії зі стандартів державної мови.
Коротко. Учасники пресконференції представлять результати діяльності Комісії щодо організації й проведення іспиту на рівень володіння державною мовою. Поінформують про особливості організації й проведення іспиту, кількісні та якісні показники, географію іспиту, про те, як вони змінилися в умовах війни; повідомлять про кроки, які здійснює Комісія для забезпечення спеціальних умов для складення іспиту особами з порушенням зору, слуху, мовлення та іншими категоріями осіб з особливими потребами.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: press@mova.gov.ua (Юлія Шевцова, 0507375817).
Акредитація триватиме до 19:00 4 листопада, для підтвердження необхідно вказати ім’я, прізвище, назву видання..
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Демонструючи ролик в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Підсумкові матеріали:
Іспит на рівень володіння державною мовою відбувається і в прифронтових містах – Нацкомісія
Іспит на рівень володіння державною мовою проводять і в прифронтових містах України, зокрема у Кривому Розі та Запоріжжі.
Про це сказав голова Національної комісії зі стандартів державної мови Володимир Мозгунов під час пресконференції в Укрінформі.
"Сьогодні по всій Україні працює 45 університетів як уповноважені установи Комісії. Нам дуже важливо, що іспити проходять і фактично в прифронтових містах, зокрема в Кривому Розі та Запоріжжі. Кілька місяців не відбувалися іспити в Запоріжжі через безпекову ситуацію. Але на сьогоднішній день Запорізький національний університет відновив свою роботу як уповноважена установа. Нам важливо те, що іспити відновилися й у Харкові. Зокрема, зараз іспити проходять в Харківському національному економічному університеті імені Семена Кузнеця та Харківському національному педуніверситеті імені Сковороди. Буквально через кілька днів відновить свою роботу і Харківський національний університет імені Каразіна", – сказав Мозгунов.
Він зазначив, що широмасштабна війна рф проти України змінила географію проведення іспиту, але водночас і показала справжніх героїв серед навчальних закладів.
За його словами, наразі є достатня кількість і інструкторів, і екзаменаторів, які забезпечують якісне проведення іспитів і якісну перевірку результатів іспитів.
Як повідомлялося, Верховна Рада підтримала за основу зареєстрований урядом проєкт закону про внесення змін до Законів України "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України, яким пропонується запровадити як умову прийняття до громадянства складання іспитів з основ Конституції, історії України та на рівень володіння державною мовою.
Нацкомісія з питань мови цьогоріч видала понад 56 тис. сертифікатів
Національна комісія зі стандартів державної мови у 2022 році вже видала понад 56 тисяч сертифікатів, з них 24 тисячі від початку широкомасштабної війни рф проти України.
Про це повідомив голова Нацкомісії Володимир Мозгунов на пресконференції в Укрінформі.
"За 2022 рік станом на кінець жовтня ми видали 56 314 сертифікатів. З них 55 696 сертифікатів отримали громадяни України, яким сертифікат потрібен для виконання службових обов'язків. 618 сертифікатів отримали особи, які прагнуть набути громадянство України", - сказав Мозгунов.
За його словами, 24 тис. сертифікатів громадяни України отримали вже після 24 лютого, і це показник того, що українці усвідомлюють важливість такого іспиту.
Голова Нацкомісії також зазначив, що від початку війни зросла кількість тих, хто хоче набути громадянства України. Водночас Мозгунов зауважив, що іспит для таких осіб і для тих, кому сертифікат потрібен для виконання службових обов'язків, відрізняється. Зокрема, для осіб, які хочуть набути громадянство України, за змістом завдання виглядають таким чином, щоб можна було перевірити, чи особа здатна бути громадянином України.
Як повідомлялося, Верховна Рада підтримала за основу урядовий проєкт закону, яким передбачено необхідність складання іспитів на знання основ Конституції, історії України та української мови для отримання громадянства.
Кабінет Міністрів 27 липня зареєстрував проєкт закону про внесення змін до Законів "Про громадянство України" та "Про забезпечення функціонування української мови як державної" щодо умов прийняття до громадянства України (№ 7606). 22 вересня профільний комітет рекомендував прийняти його за основу.
Законопроєктом передбачено запровадження комплексного іспиту з основ Конституції України, історії України як умови для прийняття до громадянства. Також необхідною умовою є володіння державною мовою деякими категоріями осіб. Необхідний рівень володіння державною мовою визначатиметься Національною комісією зі стандартів державної мови.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк