Східна дипломатія: що насправді означає "мирний план" Китаю

2 березня, 13:00 - брифінг на тему: «Східна дипломатія: що насправді означає "мирний план" Китаю».

Організатори: Медіацентр Україна — Укрінформ.

Спікер:  Олександр Хара - експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій, дипломат, радник Міністра оборони України (2020).

Актуальні питання: 

- Східна дипломатія. Що насправді означає "мирний план" Китаю? 

- Китайський шлях. Якою насправді є політика Китаю щодо росії. 

- Велика гра. Американо-китайські взаємини та фактор України.

Формат заходу – офлайн (Зала 1).

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/c/UkrinformTV

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform

Підсумкові матеріали:

У мирному плані Китаю прийнятними для України є пункти про ядерну зброю та гуманітарні питання - експерт

Експерт з питань зовнішньої та безпекової політики Центру оборонних стратегій, дипломат, радник міністра оборони України (2020) Олександр Хара вважає найбільш прийнятними для України у запропонованому Китаєм мирному плані пункти про незастосування ядерної зброї та гуманітарні питання.

Таку думку Хара висловив на брифінгу на тему: «Східна дипломатія: що насправді означає "мирний план" Китаю» в Медіацентрі Україна — Укрінформ.

"Для мене ядерне питання і гуманітарні - це ті питання, які є принципово для нас прийнятними, а решта є або просто розмитими, або розмитими більше у бік інтересів російської федерації, ніж України", - сказав Хара.

За словами експерта, якби китайська сторона включила Україну в перший пункт про повагу до суверенітету і територіальної цілісності, то у нього "було б менше питань". А цей пункт сформульований доволі обтічно, щоб передусім просувати власний інтерес стосовно Тайваню, вважає Хара.

"Безумовно, міжнародне право і всі резолюції кажуть, що Крим - це територія України... Але є факт "на землі" - якщо росіяни зможуть утримати цю територію, Китай буде розповідати, що він поважає абстрактний суверенітет і територіальну цілісність всіх держав, розуміючи, що лише ті держави, які мають силу, можуть повертати їх", - зауважив експерт.

У цьому контексті він нагадав про посилення риторики Китаю щодо права і можливості силою зброї повернути "бунтівний острів" і припустив, що пункт про територіальну цілісність "точно є спеціально розмитим", бо він адресований не Україні, а США.

Хара також назвав безумовно прийнятними і важливими для України гуманітарні пункти мирного плану Китаю, які стосуються обміну полоненими і повернення наших співгромадян, найголовніше, дітей.

"Зменшення стратегічних ризиків - це важливий пункт, але це не зовсім до України, це до США і росії", - зазначив експерт.

Як повідомлялося, Президент Володимир Зеленський на пресконференції «Лютий. Рік незламності» заявив, що не всі пункти із запропонованого Китаєм мирного плану йому до вподоби, але з деякими «можна попрацювати».

МЗС Китаю у роковини нападу росії на Україну опублікувало свою “позицію щодо політичного врегулювання української кризи”. Документ складається з 12 пунктів.

Відео:

Video: