Які важливі рішення ухвалюватиме український парламент найближчим часом та які зміни чекають громадян

3 листопада, 12.00 - пресконференція на тему: «Які важливі рішення ухвалюватиме український парламент найближчим часом та які зміни чекають громадян».

Організатори: Медіацентр Україна – Укрінформ.

Спікер: Федір Веніславський - народний депутат, член комітету ВРУ з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВРУ (онлайн).

Теми для обговорення:

  • Чи буде відбуватися розширення категорій громадян для навчання та мобілізації?
  • Єдина система контролю за гуманітарною допомогою – які зміни відбудуться та як це вплине на роботу волонтерів?

Формат заходу – офлайн (Зала 1) + онлайн включення.

Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 1) та в чаті трансляції на YouTube.

Прохання прибувати за пів години до заходу.

Акредитація представників ЗМІ здійснюватиметься перед заходом в агентстві.

Захід транслюватиметься на ютуб-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV, а також ютуб-каналі Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.youtube.com/@mediacenterukraine-ukrinfo5672/about, на фейсбук-сторінці Ukraine Media Center Ukrinform: https://www.facebook.com/UkraineMediaCenter/

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. У разі демонстрації ролика в ході прямого ефіру, необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w

Підсумкові матеріали:

Підстав для змін законодавства щодо мобілізації немає - Веніславський

Наразі немає підстав для радикальних змін законодавства щодо мобілізації.

Про це повідомив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВР Федір Веніславський під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ.

«З точки зору діяльності Верховної Ради України, з точки зору законодавчого підґрунтя, підстав для якихось радикальних змін законодавства щодо мобілізації немає», - сказав він.

Веніславський нагадав, що територіальні центри комплектування та соціальні підтримки — це фактично структура Збройних сил України, якими керують офіцери, що мають підпорядкованість по вертикалі до головнокомандувача Збройних Сил.

«Тому, якщо керівники сектору безпеки і оборони вважатимуть, що є якісь підстави для збільшення кількісних чи якісних показників мобілізованих громадян України, то вони на сьогоднішній день мають всі можливості для того, щоб це зробити в рамках чинного законодавства», - пояснив політик.

Парламентарій наголосив, що комітет постійно працює в плані удосконалення законодавства в сфері мобілізації, і загалом удосконалення діяльності сектору безпеки та оборони.

«Парламент розглядає певні законопроєкти. Я думаю, що найближчим часом в нас є всі підстави сподіватися, що парламент ухвалить законопроєкт про внесення змін до закону про єдиний реєстр військовозобов'язаних, де буде удосконалено його функціонування, і він найближчим часом запрацює у повному обсязі», - наголосив Веніславський.

Водночас він додав, що парламентський комітет працює і над питаннями забезпечення більших обсягів фінансування сектору безпеки і оборони.

Як повідомляв Укрінформ, видатки загального фонду держбюджету на сектор безпеки і оборони за січень-вересень 2023 становили 1255,4 млрд грн або 59,3% від усієї суми видатків загального фонду держбюджету.

«Смарт-мобілізація» мінімізує корупційні ризики - Веніславський

Пілотний проєкт Міністерства цифрової трансформації «смарт-мобілізація» має на меті мінімізувати корупційні ризики та спростить мобілізаційні процедури.

Про це повідомив народний депутат, член Комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, представник Президента у ВР Федір Веніславський під час пресконференції в Медіацентрі Україна-Укрінформ».

«Пропозиція Мінцифри - це дійсно чудова ініціатива. Я вважаю, що загалом в сфері цифровізації Україна демонструє дуже гарні приклади для інших країн світу. Буквально на минулому тижні у нас були представники оборонного комітету парламенту Швеції і вони висловлювали своє захоплення тим, що навіть під час війни Україна впроваджує цифрові технології, в тому ж числі, у питання мобілізації», - зазначив він.

Політик наголосив, що будь-які цифрові технології мають дві ключові цілі.

«Перше - уникнути чи мінімізувати корупційні ризики. Як тільки ми дистанціюємо людину, яка повинна виконувати якийсь обов'язок або отримати якусь послугу, і того, хто таку послугу надає, одразу зникає спокуса корупційних ризиків», - пояснив Веніславський.

За його словами, другою складовою є максимальне спрощення мобілізаційних процедур, адже за допомогою ініціативи Мінцифри військовозобов'язаний призовник зможе через свій персональний електронний кабінет вказати максимально повну інформацію з точки зору його освіти, професії, сімейного стану, стану здоров'я, вказати ті підстави, які можуть бути використані як підстави для відстрочки від призову по мобілізації, вказати ту військовооблікову спеціальність, до якої має хист.

«Це буде максимально повно враховувати саме індивідуальні особливості того чи іншого військовозобов'язаного. Відповідно, якщо людина бажає служити, наприклад, в аеромобільних військах, а її направляють в інший вид військ, то це і дискомфорт для нього, і не зовсім коректно», - зауважив представник Президента у ВР.

Народний депутат підкреслив, що пілотний проєкт Мінцифри має на меті максимально врахувати те, чого бажають військовозобов'язані, які будуть проходити військову службу, і полегшити бюрократичні процедури з точки зору діяльності ТЦК.

«Я безперечно підтримую таку ініціативу. Думаю, що вона має дуже гарні перспективи для поширення на всю систему мобілізації після того, як буде оцінено і проаналізовано результати її діяльності», - резюмував Веніславський.

Як повідомляв Укрінформ, в Україні планують запустити «смарт-мобілізацію», тобто коли людина сама обирає військову спеціальність, на яку вона хоче мобілізуватися.

Відео:

Video:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк