Підтримка малих та середніх підприємств: презентація програми «Доступний факторинг»
14 грудня, 14:00 - презентація програми «Доступний факторинг» для підтримки малих та середніх підприємств.
Організатори: Проєкт USAID “Реформування фінансового сектору”, Фонд розвитку підприємництва.
Спікери: Андрій Страшний - начальник управління фінансової політики Міністерства економіки України; Юрій Драганчук - заступник міністра фінансів України з питань європейської інтеграції, голова ради Фонду розвитку підприємництва; Юлія Вітка - заступниця керівника Проєкту “Реформування фінансового сектору”; Андрій Гапон - виконавчий директор Фонду розвитку підприємництва; Владислав Бережний - директор департаменту торгового та структурного фінансування АТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК»/ UATFF; Олена Дмітрієва - перша заступниця голови правління “Глобус Банку”; Тетяна Путінцева - голова правління АТ «КОМІНБАНК»; Володимир Дубєй - голова правління АТ «ТАСКОМБАНК»; Юрій Кралов - голова правління ПАТ «МТБ БАНК»; Наталія Кондратчук - директор департаменту корпоративного фінансування АТ «ОТП БАНК»; Дмитро Чорний - АТ «КОМІНБАНК».
Модератор: Гліб Денисюк - спеціаліст з торгового фінансування Проєкту USAID “Реформування фінансового сектору”.
Коротко. Під час заходу будуть представлені основні умови та механізм реалізації програми “Доступний факторинг” для підтримки малих та середніх підприємств. У її межах компенсаційна ставка за договором факторингу буде становити 13% річних, а максимальний строк користування факторинговим фінансуванням – 360 днів. Для реалізації державної підтримки факторингове фінансування може бути надано суб’єкту підприємництва в розмірі до 95% суми грошової вимоги, а максимальний ліміт фінансування не може перевищувати більше ніж 150 млн грн з урахуванням коштів, отриманих за програмами “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%”.
Довідково. Урядова програма фінансової підтримки розроблена відповідно до Порядку надання фінансової державної підтримки суб’єктам підприємництва за договорами факторингу, затвердженого постановою Кабінету міністрів України від 24.01.2020 №28 з метою підтримки українських виробників товару.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація, реєстрація представників ЗМІ - за посиланням.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
ФРП розраховує, що за рік не менше 1000 МСП скористаються держпрограмою фінансового факторингу
У Фонді розвитку підприємництва сподіваються, що до кінця 2024 року не менше 1000 малих та середніх бізнесів скористаються державною програмою доступного фінансового факторингу, що пришвидшить рух оборотного капіталу.
Про це під час презентації в Укрінформі програми “Доступний факторинг” для підтримки малих та середніх підприємств сказав виконавчий директор ФРП Андрій Гапон.
Він нагадав, що факторинг – це беззаставний вид фінансування закупівель або продажу товарів чи послуг з відстрочкою платежу, - інструмент, завдяки якому підприємство може одержати миттєву фінансову підтримку, продавши з комісією свої рахунки-фактури уповноваженому фактору (здебільшого, банку), не очікуючи на їх оплату клієнтами. Таким чином, бізнес отримує гроші за поставлені товари чи надані послуги одразу ж, а не за кілька тижнів або місяців, як передбачено контрактами з покупцями чи реалізаторами. Завдяки підтримці з боку держави, а також технічній та грантовій допомозі від Проєкту USAID “Реформування фінансового сектору” вартість факторингових операцій для бізнесу буде знижено до 13% річних.
“Ми усвідомлюємо, що факторинг наразі посідає далеко не те місце, яке мав би займати в українській економіці. Багато банків ще не навчилися працювати із цим інструментом. У них наразі немає власного продукту, який можна було б запропонувати клієнтам. Та й “правила гри” в цій царині не до кінця врегульовані. Зокрема, іще без відповідей залишилися питання розрахунків із банками як факторами. Тож дуже сподіваюся, що Міністерство економіки, Мінфін та USAID зможуть зробити дієві кроки для того, щоб подолати цю проблему”, - наголосив Гапон.
Проте, не чекаючи остаточного вирішення цього питання, кілька банків, за його словами, вже розробили власні факторингові продукти та підписали угоди про співпрацю із ФРП у межах нової державної програми підтримки бізнесу “Доступний факторинг”.
“Сподіваюся, завдяки підвищенню рівня фінансової грамотності підприємців, активній роботі банків та підтримці з боку уряду, ми зможемо наступного року масштабувати цей проєкт. І я хотів би, щоб принаймні 1000 підприємців до кінця 2024-го змогли скористатися доступним факторингом”, - сказав виконавчий директор ФПР.
Як уточнив заступник виконавчого директора Фонду розвитку підприємництва Віктор Катренич, нова програма, передовсім, спрямована на українських виробників - мікро-, малі та середні підприємства.
“Відсоткова ставка за користування інструментом факторингу для них - 13% річних, максимальний ліміт фінансування - 150 мільйонів гривень (але це з урахуванням пов’язаних осіб та ймовірної участі підприємців у програмах “Доступні кредити 5-7-9%” і “Доступний лізинг”. Тривалість користування факторинговим фінансуванням - 360 днів”, - деталізував Катренич.
Умови участі у новій програмі, за його словами, подібні до умов згаданих держпрограм. Спочатку підприємець має з’ясувати, чи відповідає критеріям, оприлюдненим на сайті ФРП. Потім, після постачання товарів замовникові на умовах відтермінування платежів, звернутися до уповноваженого фактора (банку) й укласти з ним договір факторингового фінансування. Далі — надіслати замовнику повідомлення про відступлення на користь фактора прав вимоги і отримати кошти, які можна одразу ж пустити в оборот, щомісяця сплачуючи фактору компенсований факторинговий платіж. А замовник після завершення передбачених контрактом терміну розраховується з уповноваженим фактором.
“До участі у програмі вже приєдналися 5 банківських установ — АТ "ТАСКОМБАНК", АТ МТБ БАНК, АТ «КОМІНБАНК», АТ КБ "ГЛОБУС" і АТ "ОТП БАНК". Сподіваюся, й інші банки розвиватимуть цей напрям та популяризуватимуть інструмент фінансового факторингу серед клієнтів”, - підсумував Катренич.
Як повідомлялося, Фонд розвитку підприємництва створено для забезпечення фінансової та іншої супровідної підтримки приватних суб’єктів мікро-, малого та середнього підприємництва в Україні. Ці завдання ФРП виконує через операції з українськими банками, небанківськими фінансовими установами та іншими постачальниками фінансових послуг. Зокрема, Фонд адмініструє пільгові державні програми “Доступні кредити 5-7-9%” та “Доступний лізинг 5-7-9%”.
Відео: