Будівельна наука і освіта - запорука успішного відновлення України
27 грудня, 11:00 - пресконференція на тему: «Чому будівельна наука і освіта є запорукою успішного відновлення України».
Організатор: Академія будівництва України.
Учасники: Іван Назаренко - президент Академії будівництва України, доктор технічних наук, професор; Петро Куліков - ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, голова спілки ректорів України, доктор економічних наук, професор; Олександр Гладун - заступник директора з наукової роботи Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи НАН України, доктор економічних наук; Микола Савицький - керівник Дніпропетровського регіонального відділення Академії будівництва України, проректор Українського державного університету науки і технологій, доктор технічних наук, професор; Геннадій Фаренюк - віцепрезидент Академії будівництва України, директор ДП "Державний науково-дослідний інститут будівельних конструкцій", доктор технічних наук; Іван Перегінець - віцепрезидент Академії будівництва України, директор науково-технічного центру АБУ, кандидат технічних наук.
Модератор: Іван Назаренко.
Коротко. Відновлення України від наслідків російської військової агресії ставить перед державою та науково-освітньою спільнотою будівельної галузі великі завдання. Вже сьогодні є необхідність координації діяльності професійної будівельної спільноти, державних органів влади та органів місцевого самоврядування у створенні загальнодержавних та регіональних стратегій відновлення на інноваційних засадах.
Скільки трудових і фінансових ресурсів потрібно на відновлення держави, як створити півторамільйонну армію будівельних сил України, кількість та якість необхідних ресурсів для відновлення із залученням закордонної допомоги - ці та інші питання обговорять учасники пресконференції.
Формат заходу – офлайн (Зала 2) + онлайн-включення.
Журналісти зможуть поставити запитання офлайн (Зала 2).
Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
Будівельний ринок потребуватиме до 1,5 млн працівників після війни - експерти
В Україні потрібно підготувати щонайменше 500 тисяч нових працівників для будівельної галузі.
Про це під час пресконференції в Укрінформі «Чому будівельна наука і освіта є запорукою успішного відновлення України» сказав президент Академії будівництва України, доктор технічних наук Іван Назаренко.
«Якщо користуватися термінологією нашого часу, то нам потрібна буде армія будівельників. Виходячи із того стану галузі, в якому ми перебуваємо сьогодні, нам треба буде підготувати щонайменше 500 тис. фахівців будівельної галузі. Саме освіта є тим потужним двигуном майбутнього відновлення, який дасть нам змогу якнайшвидше розпочати цей процес», - зазначив Назаренко.
Він додав, що наразі будівельна галузь відчуває величезний дефіцит кадрів, особливо за низкою спеціальностей інженерно-будівельного напрямку. І саме на підготовці цих фахівців доцільно сконцентрувати увагу закладам освіти, тим більше що попит серед абітурієнтів на такі спеціальності за останній рік помітно збільшився.
«Молодь пішла на ці спеціальності – і на архітектурні, і на інженерні, і на проєктувальні. Цього року ми збільшили прийом абітурієнтів і завантажили університет по максимуму», - згоден із колегою ректор Київського національного університету будівництва і архітектури, доктор економічних наук Петро Куліков.
Принагідно він зауважив, що поки не завершені активні бойові дії і не проведено експертної оцінки зруйнованого, відтак, невідомий остаточний обсяг цих руйнацій, зарано говорити про конкретні цифри браку робочих рук на будівельному ринку.
А на думку керівника Дніпропетровського регіонального відділення Академії будівництва України, доктора технічних наук Миколи Савицького, дефіцит кадрів у будівельній галузі ще суттєвіший. І з урахуванням майбутніх обсягів роботи з відбудови країни потрібно підготувати щонайменше 1 млн нових кадрів.
«Сьогодні в будівництві загалом задіяно близько 400 тис. працівників різних спеціальностей, хоча у зв’язку з мобілізацією, я думаю, значно менше. А нам буде потрібно десь півтора мільйона. Тому, я думаю, що цифру у 500 тис. будівельників можна помножити щонайменше на два. Тобто нам для будівельної галузі слід підготувати ще мільйон нових кадрів», - сказав Савицький.
Він погодився з тим, що попит на будівельні спеціальності нині в Україні зростає, і в закладів середньої спеціальної та вищої освіти у сфері архітектури та будівництва є всі можливості, аби підготувати фахові кадри на запит ринку.
Як повідомляв Укрінформ, станом на 31 жовтня в Україні нараховувалося майже 160 тис. зруйнованих і пошкоджених через російську агресію будівель та споруд, приблизно 20 тис. із них - багатоповерхові.
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк