Розвиток біржової торгівлі біопаливом – стимул для ринку біоенергетики в Україні

18 січня, 14:30 - брифінг з нагоди старту співпраці Держенергоефективності та Української енергетичної біржі над розвитком енергетичних ринків України, зокрема, над створенням прозорого та конкурентного ринку біопалива.

Організатор: Держенергоефективності.

Спікери: Ганна Замазєєва – голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України; Костянтин Шевчук – заступник генерального директора ТОВ «Українська енергетична біржа».

Чому це цікаво?

Розвиток ринку біопалива – один із пріоритетів держави задля енергобезпеки та енергонезалежності як країни, так і громад, особливо у час енергетичних викликів та відбудови.

Формат заходу – офлайн (Зала 2).

Журналісти зможуть поставити питання офлайн (Зала 2).

Прохання до журналістів прибувати за пів години до заходу.

Акредитація ЗМІ за контактами: (044) 590-59-65, 096-906-85-95 та e-mail: saeepressa@gmail.com (Управління комунікації та зв’язків з громадськістю Держенергоефективності).

Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.

Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.

Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.

Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.

Підсумкові матеріали:

Держенергоефективності спільно з УЕБ розвиватимуть біржову торгівлю біопаливом

Державне агентство з енергоефективності та енергозбереження і Україська енергетична біржа підписали меморандум про співпрацю у створенні прозорого та конкурентного ринку біопалива.

Документ підписали під час брифінгу в Укрінформі.

"Щоб збільшити частку альтернативних видів палива, ми повинні створити умови на ринку, яких до сьогодні насправді немає. Ринок повинен мати прозорі правила, зрозумілі умови і достатню кількість сировини, щоб можна було розвивати котельні на біопаливі", - прокоментувала голова Держенергоефективності Ганна Замазєєва підписання меморандуму.

Вона зазначила, що теплова енергія, отримана із біопалива, удвічі дешевша за енергію, отриману із природного газу.

"Біржові інструменти - це на сьогодні найсучасніший вид торгівлі, де сторони виконують свої зобов'язання. Біржа, зі свого боку, виступає гарантом, моніторить виконання угод. Основним завданням біржі також є формування ціни", - зазначив заступник генерального директора УЕБ Костянтин Шевчук.

За його словами, започаткування біржових торгів біопаливом дозволить вирівняти ціни до ринкових. Серед переваг біржової торгівлі - також забезпечення виконання угод, доступ до ринкової інформації, яка дозволяє планувати свою діяльність.

Крім того, Замазєєва наголосила, що завдяки виходу на біржу продавці отримають розширений доступ до покупців біопалива.

Як повідомлялося, у Державному фонді декарбонізації та енергоефективної трансформації упродовж 2024 року планується накопичити 26 млн доларів.

Держенергоефективності планує передбачити підтримку котелень на біопаливі з Фонду декарбонізації

Одним із напрямків витрачання коштів Державного фонду декарбонізації має стати підтримка національних виробників, зокрема, котелень на біопаливі.

Про це на брифінгу в Укрінформі повідомила голова Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження Ганна Замазєєва.

"Дуже важливим є створення Фонду декарбонізації, який почав працювати з 1 січня 2024 року, і 1 квітня 2024 року вже мають іти перші трансферти. І в порядку використання цих коштів ми хочемо закласти підтримку національного виробника - котелень на біопаливі", - сказала Замазєєва.

Вона зазначила, що у порядку використання коштів Фонду декарбонізації обов'язково треба передбачити підтримку промисловості, що платитиме податок на викиди вуглецю на кордоні (Carbon Border Adjustment Mechanism, СВАМ), під час її модернізації.

Замазєєва повідомила, що Національний план з енергоефективності до 2030 року передбачає впровадження чотирьох програм із підтримки модернізації, однак остаточний варіант цих програм іще не затверджений урядом.

Як повідомлялося, із 1 січня 2024 року в Україні запрацював Державний фонд декарбонізації та енергоефективної трансформації у складі спеціального фонду Державного бюджету України.

У Державному фонді декарбонізації впродовж 2024 року планується накопичити 26 млн дол.

 Відео:

Замовити фото натисніть тут - Фотобанк