Соборність України: історія та виклики сьогодення
22 січня, 14:00 - круглий стіл на тему: «Соборність України: історія та виклики сьогодення. Вплив Четвертого Універсалу УЦР УНР на процеси державотворення України».
Організатор: Укрінформ.
Учасники: Володимир Крижанівський - народний депутат 1 скликання; Володимир Огризко - міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках, кандидат історичних наук; Микола Сірий - старший науковий співробітник Інституту держави і права імені В.Корецького НАНУ, кандидат юридичних наук; Ігор Лісодід - представник Спілки офіцерів України, підполковник; Василь Костицький - народний депутат України I-III скликань, президент Асоціації українських правників.
Модератор: Володимир Сергійчук - завідувач кафедри історії світового українства Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор історичних наук, професор.
Теми до розгляду:
- Історичні передумови відновлення української державності на початку 20 століття.
- Історичні передумови й причини проголошення Четвертого Універсалу УНР Центральною Радою УНР.
- Вплив Четвертого Універсалу ЦР УНР на процеси державотворення України. Історичні і юридичні аспекти
- Паралелі з сьогоденням. Історичні і юридичні аспекти державності.
Формат заходу – офлайн (Зала 2).
Учасники можуть поставити питання офлайн (Зала 2).
Акредитація представників ЗМІ: anna@ukrinform.com.
Захід транслюватиметься на сайті та YouTube-каналі Укрінформу: https://www.youtube.com/@UkrinformTV.
Адреса Укрінформу: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 8/16.
Використання будь-яких матеріалів з офіційного YouTube-каналу Укрінформ можливе лише за умови дотримання авторських прав, встановлених каналом. Під час демонстрації ролика в ході прямого ефіру необхідно послатися на автора — Укрінформ — показати його назву на екрані та вимовити її вголос.
Читайте Пресцентр Укрінформу в Telegram: https://t.me/presscenter_ukrinform?fbclid=IwAR0st84A_-gZzdo-Yej3lg_laJJuJ1ImX1BcnOYGJ4BVfV0io9vdlyfFP3w.
Підсумкові матеріали:
Прагнення мати незалежну державу є ознакою менталітету українців - експерт
Прагнення мати не тільки свою державність, а й свою незалежну державу є ознакою менталітету українців.
Про це сказав народний депутат України I-III скликань, президент Асоціації українських правників Василь Костицький під час круглого столу в Укрінформі на тему: "Соборність України: історія та виклики сьогодення. Вплив Четвертого Універсалу УЦР УНР на процеси державотворення України".
"Українська державність - це справа українського народу, яка має тисячолітню історію. І мені здається, що прагнення мати не тільки свою державність, а й ще й свою незалежну державу є можливо навіть ознакою менталітету українців. Бо не так багато народів, які так наполегливо, самовіддано та мужньо борються за свободу та незалежність свого народу, нації і своєї держави", - сказав Костицький.
Він зазначив, що процес заснування держави і процес проголошення відновлення незалежності є різними поняттями. За його словами, для проголошення незалежності достатньо було ухвалити акт, а заснування держави зайняло трохи більше часу.
"Мені здається що заснування сучасної української держави зайняло період від 1991 року, від відновлення незалежності України, до ухвалення Конституції 1996 року...", - зауважив Костицький.
Він додав, що Україна демонструє свою здатність моделювати сучасну демократичну державу.
Як повідомлялося, День Соборності щороку відзначається 22 січня, у день проголошення в 1919 році Акта Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Огризко: Жителі історично населених українцями територій РФ після перемоги можуть приєднатися до України
Колишній міністр закордонних справ, кандидат історичних наук Володимир Огризко не виключив, що жителі історично населених українцями територій Російської Федерації після перемоги України зможуть у плані самовизначення виявити бажання приєднатися до території материнської України.
Таку думку дипломат висловив під час виступу на круглому столі в Укрінформі на тему: "Соборність України: історія та виклики сьогодення. Вплив Четвертого Універсалу УЦР УНР на процеси державотворення України".
Колишній очільник МЗС нагадав, що Президент Зеленський сьогодні видав Указ про історично населені українцями території Російської Федерації.
«Сьогодні справді Російська Федерація існує в тих кордонах, у яких вона існує. Але давайте подумаємо і про певні перспективи: де гарантія того, що завтра, післязавтра, через рік, через два це утворення, яке називається Російська Федерація, існуватиме далі? Цілком можливо, що після нашої перемоги, коли це станеться, населення цих перелічених ( в Указі – Ред.) територій у плані самовизначення – а принцип самовизначення націй і народів ніхто не відміняв – захоче приєднатися до території материнської України», - сказав Огризко.
Він зауважив, що ця тема «у якийсь момент може відкритися».
«Я думаю, що наші героїчні Збройні сили нам у цьому допоможуть», - зазначив колишній очільник МЗС.
Як повідомляв Укрінформ, Президент України Володимир Зеленський підписав Указ про історично населені українцями території Російської Федерації. У ньому глава держави доручив Кабінету міністрів України розробити із залученням міжнародних експертів, представників Світового конгресу українців, вчених, громадськості та внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України план дій щодо збереження національної ідентичності українців у Російській Федерації, у тому числі на історично населених ними землях (на Кубані, Стародубщині, Північній та Східній Слобожанщині в межах сучасних Краснодарського краю, Білгородської, Брянської, Воронезької, Курської, Ростовської областей Російської Федерації).
Відео:
Замовити фото натисніть тут - Фотобанк